HNL / Prvijenac Lovrića u rapsodiji Osijeka na Šubićevcu

Nogometaši Osijeka s uvjerljivih su 3-0 (0-0) pobijedili u utakmici 28. kola Prve HNL na gostovanju u Šibeniku i tako zadržali priključak s vodećim Dinamom na prvenstvenoj ljestvici.

20.3.2022.
19:22

Vodeći pogodak na Šubićevcu i svoj prvi u dresu Osijeka postigao je Kristijan Lovrić u 54. minuti. Do drugog pogotka gostujuća je momčad stigla u 70. minuti, kad je osječki kapetan Mile Škorić glavom proslijedio loptu prema sredini peterca, a Antonio Marin je skrenuo u svoju mrežu. Za 3-0 strijelac je bio Mihret Topčagić u 78. minuti.

Osijek se svojom 16. pobjedom bodovno izjednačio s vodećim Dinamom koji je u nedjelju slavio sa 1-0 na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa, pogotkom Mislava Oršića u 20. minuti.

Obje momčadi imaju po 57 bodova, a Dinamo ima utakmicu manje. Na trećem je mjestu Hajduk sa 52 boda, a toliko ih ima i Rijeka, ali uz utakmicu više od Splićana. Uz treći uzastopni poraz Šibenik je sa 26 bodova ostao na osmoj poziciji.