Uoči utakmice sezone, Dinamo na krilima Kulenovića srušio Goricu

Tijek utakmice Dinamo - Gorica mogli ste pratiti na portalu Net.hr

24.8.2024.
18:45
Sanjin Strukic/PIXSELL

Dinamo je pobijedio Goricu 2:1 na Maksimiru u 4. kolu HNL-a. Bila je to posljednja je to utakmica za Plave prije uzvrata protiv Qarabaga u Bakuu u play-offu Lige prvaka, u kojemu brane prednost od 3:0 i prvog susreta.

POGREŠNA PROCJENA /

Qarabag igrao s rezervama pa kiksao prije utakmice s Dinamom

Oba pogotka za Plave postigao je Sandro Kulenović, u 6. i 57. minuti, a za Goricu je zabio Pršir u sudačkoj nadoknadi.

Dinamo - Gorica 2:1

Dinamo: Nevistić, Torrente, Bernauer, Kačavenda, Mmaee, Kulenović, Cordoba, Pjaca, Rog, Pavić, Špikić

Gorica: Radošević, Mikanović, Leš, Maloča, Krizmanić, Štiglec, Ndockyt, Pršir, Čaić, Kapulica, Kolar

Trener Dinama Sergej Jakirović na teren je poslao izmiješani sastav, u kojemu su priliku od prve minute dobili Kačavenda, Torrente, Kulenović, Cordoba, Rog i 17-godišnji Pavić. Baturina, Mišić i Sučić su ostali na klupi, a Petković nije bio ni u zapisniku.

Utakmica je počela savršeno za Plave koji su poveli već u šestoj minuti. Zabio je Kulenović, koji je glavom pospremio loptu u mrežu nakon odličnog ubacivanja Roga i nastavio svoj sjajni golgeterski niz. Desetak minuta nakon toga Gorica je imala dobru šansu, pucao je Kapulica iz dobre pozicije nakon ubačaja, ali nije pogodio okvir gola. Pokušao je nakon toga Mikanović udarcem iz daljine ugroziti gol Plavih, ali ni on nije bio precizan.

Gorica je najboljum šansu imala u 25. minuti. Nakon nespretnosti u obrani Plavih, lopta je stigla do Kolara koji je izbio sam pred Nevistića i pucao, ali mu je Dinamov golman obranio. Pet minuta do toga Dinamo je bio blizu gola za 2:0. Kulenović je povukao kontru i uposlio Roga u sredini, a on pucao, no šut odlazi malo pored vratnice. U napadu nakon toga na gol Gorice pucao je Cordoba, a njegov udarac zaustavio je Radošević.

Do kraja poluvremena još je Gorica pokušala preko Kolara i Ndockyta, no nijhovi pokušaji nisu bili opasni.

Pod poluvremenom je Jakirović napravio dvije promjene, iz igre je izvadio Pjacu i Kačavendu, a umjesto nih ubacio Sučića i Hoxhu. Dvije promjene su bile i u sastavu Gorice, umjesto Kapulice i Čaića, ušli su Šlogar i Sagna. Nastavak je počeo u puno nižem tempu i nije bilo izglednih prilika sve do 57. minute, kada se ponovno zatresla mreža gostiju.

Za 2:0 zabio je nezaustavljivi Sandro Kulenović koji je zabio peti gol ove sezone u HNL-u. Bila je to brza akcija Dinama nakon kornera Gorice- Bernauer je izbacio loptu, Hoxha s lijeve strane proigrao Cordobu, a on vratio u sredinu do Kulenovića koji sigurno posprema u mrežu. Malo je falilo da pet minuta nakon toga Dinamo ne zabije za 3:0 - Rog je opasno pucao sa 16 metara, ali prošlo je to uz vratnicu.

U 70. minuti blizu svog trećeg gola bio je Kulenović. Pucao je iz indirekta s desetak metara, ali lopta je pogodila blok i otišla pored okvira gola. Tri minute kasnije blizu pogotka za Plave bio je Cordoba koji je prebacio Radoševića i lopta je išla u mrežu, ali s gol linije očistio je branič Gorice Krizmanić.

U 83. opet je vrlo blizu gola bio Kulenović koji je pucao iz okreta s 10 metara, no sjajnom obranom Goricu je spasio golman Radošević, a desetak minuta nakon toga gosti su uspjeli stići do gola. Za 2:1 zabio je Pršir u sudačkoj nadoknadi.

Dinamo nakon četiri kola ima maksimalnih 12 bodova, a Šibenik je drugi sa devet. Trećeplasirana Rijeka ima sedam bodova i utakmicu manje, baš kao i Hajduk, Varaždin je s pet bodova skočio na peto mjesto, a Gorica je sa dva boda na sedmoj poziciji. Na začelju je Slaven Belupo s jednim bodom.

U nedjelju je Istra 1961 domaćin Hajduku u Puli (18.15 sati), a od 20.45 sati Osijek će na Opus Areni ugostiti Rijeku.