Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić upisao je asistenciju u gostujućoj pobjedi Seville protiv Espanyola 3:1 u 13. kolu španjolskog prvenstva.

10.11.2013.
14:42

Andaluzijska momčad povela je već u 4. minuti, kada je nakon ubačaja kapetana Seville Ivana Rakitića pogodak postigao Fazio. Rakitiću je ovo bila četvrta asistencija, a na svom kontu ima i sedam postignutih pogodaka u Primeri.

Gosti su već u 10. minuti udvostručili prednost preko Vitola. Nadu Espanyolu vratio je Sergio Garcia pogotkom u 24. minuti. Konačni rezultat 1:3 postavio je Bacca nakon odličnog solo-prodora.

Sevilli je ovo četvrta pobjeda sezone, ali prva na gostujućem travnjaku. Prethodne dvije utakmice u ligi je izgubila. Espanyol je, pak, u zadnje četiri utakmice osvojio samo jedan bod. Isto tako, Sevilla je u zadnjih pet međusobnih ogleda protiv Espanyola uknjižila 13 od mogućih 15 bodova.

Na ljestvici Sevilla zauzima 10. mjesto sa 16 bodova, dok je Espanyol 12. s jednim bodom manje.

Espanyol – Sevilla 1-3 (Sergio Garcia 24 / Fazio 4, Vitolo 10, Bacca 59)

Redoslijed: 1. Barcelona 34 (-1), 2. Atletico Madrid 33 (-19, 3. Real Madrid 31...10. Sevilla 16, 11. Valencia 16 (-1), 12. Espanyol 15...