simbol svog vremena / Preminuo Dragoslav Šekularac, legenda Crvene zvezde i jugoslavenske reprezentacije

5.1.2019.
12:43
FK Crvena zvezda

U subotu je u Beogradu u dobi od 81 godine preminuo bivši jugoslavenski nogometni reprezentativac Dragoslav Šekularac.

Najveći dio svoje karijere Šekularac je proveo u Crvenoj Zvezdi s kojom je osvojio sedam naslova državnog prvaka i pet kupova, a zahvaljujući svojim izvedbama zaslužio je status jednog od najvećih igrača tog kluba.

Šekularac je bio najpoznatiji po svojim driblinzima zbog kojih je bio jedan od najpopularnijih nogometaša u bivšoj državi te simbol jednog vremena.

Za reprezentaciju Jugoslavije Šekularac je odigrao 41 utakmicu i postigao šest golova.

Bio je član reprezentacije koja je na Olimpijskim igrama u Melbourneu 1956. osvojila srebrnu medalju, a 1960. godine je s Jugoslavijom osvojio drugo mjesto na prvom europskom nogometnom prvenstvu igranom u Francuskoj.