KAKAV KAOS / Prekid od gotovo sat vremena zbog spornog transparenta, pražnjenje tribine pa nastavak i pobjeda domaćina

12.9.2023.
23:40

U posljednjem susretu ovog rujanskog kvalifikacijskog ciklusa za odlazak na nogometni EURO, u susretu skupine I, Rumunjska je na domaćem terenu svladala Kosovo 2-0.

BORBA ZA EURO 2024. /

Europski prvaci do bitne pobjede u kvalifikacijama: Šveđani novim porazom izgubili gotovo sve šanse

Skoro sat vremena trajao je prekid u Bukureštu. Ogled je prekinut u 18. minuti zbog toga što su domaći navijači izvjesili transparent 'Kosovo je Srbija', ali i zbog povika istog sadržaja te bacanja pirotehničkih naprava na teren.

Tijekom stanke čuvari reda su ispraznili dio tribine gdje je bio transparent i gdje su bili smješteni najžešći domaći navijači, a Rumunjska je od 42. minute imala igrača više na terenu jer je drugi žuti karton zaradio Muriqi, najbolji gostujući strijelac.

U nastavku susreta krenuli su žestoki napadi rumunjskih igrača, a savršenu šansu za vodstvo imali su u 61. minuti. No, domaći kapetan Nicolae Stanciu nije realizirao jedanaesterac. Svoju je grešku Stanciu ipak ispravio u 83. minuti kada je postigao gol za 1-0, dok je pobjeda potvrđena u 93. minuti. Strijelac je bio Valentin Mihaila.

Na ljestvici ove skupine vodi Švicarska s 14 bodova, dok druga Rumunjska ima 12. Slijedi Izrael s 11, dok Kosovo i Bjelorusija imaju po četiri. Posljednja je Andora s dva boda.

BKFC 50 iz Denvera ekskluzivno gledajte 23. rujna na streaming platformi Voyo.

Pogledajte i što je Dalić rekao nakon dvije pobjede u rujanskim kvalifikacijama: