PREMIER LIGA / Southampton šokirao Chelsea usred Londona, 'Sveci' marširaju bez Oršića i Ćaleta-Cara: Kovačić igrao svih 90 minuta

Zanimljivo je bilo u subotu u 24. kolu Premier lige

18.2.2023.
18:45

Hrvatski veznjak Mateo Kovačić odigrao je u subotu poslijepodne čitav susret za Chelsea u 0-1 (0-1) domaćem porazu od posljednjeplasiranog Southamptona u susretu 24. kola engleskog nogometnog prvenstva, popularnog Premiershipa.

NE IDE IM /

Joao Felix dočekao prvijenac, Chelsea opet bez pobjede: Mateo Kovačić nije konkurirao za utakmicu

NE IDE IM /

Ward-Prowse zabio iz slobodnjaka

Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Ward-Prowse (45+1) sjajno izvedenim slobodnim udarcem na početku sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Bila je ovo četvrta uzastopna prvenstvena utakmica Chelseaja bez pobjede, u prethodne tri su uzeli barem po bod, ovoga puta niti to, pa je sastav sa Stamford Bridgea 10. na ljestvici sa 31 bodom.

Oršić i Duje Ćaleta - Car nisu konkurirali za Southampton

Mislav Oršić i Duje Ćaleta-Car nisu konkurirali za nastup u momčadi Southamptona koji je i s ovom pobjedom ostao na dnu sa 18 bodova, jednim manje od 19. Leeds Uniteda, a tri manje od 16. Evertona i 17. Bournemoutha koji se nalaze iznad zone ispadanja.

Manchester City se nije uspio vratiti na vrh ljestvice jer je na gostovanju kod Nottingham Foresta odigrao samo 1-1. City je poveo pred kraj prvog poluvremena sjajnim udarcem Bernarda Silve (41), no propustio je niz prilika za povećanje prednosti i zato bio kažnjen u završnici kada je Wood (84) poravnao.

City drugi sa 52 boda

Drugi City sada ima 52 boda, dva manje uz utakmicu više od vodećeg Arsenala koji je ranije u subotu sretno sa 4-2 (1-2) kao gost svladao Aston Villu.

Domaći su dva puta vodili, nakon lijepih akcija mrežu "topnika" tresli su Watkins (6) i Coutinho (31), no Arsenal je uzvraćao eurogolovima.

Na 1-1 je izjednačio Saka (16) bombom sa 15-ak metara, za 2-2 pogodio je Zinčenko (61) jakim prizemnim udarcem s vrha kaznenog prostora, da bi londonski klub u vodstvo stigao u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je udarac Jorginha pogodio gredu i zatim se odbio od glave domaćeg vratara Martineza (90+3-ag) te odsjeo u mreži.

Konačni rezultat postavio je Martinelli (90+8) pogotkom u praznu mrežu jer je u posljednjim sekundama nadoknade pred vrata Arsenala stigao i Martinez, no domaći su izgubili loptu i to platili još jednom loptom u svojoj mreži.

REZULTATI 24. KOLA:
Subota:
Aston Villa - Arsenal 2-4 (Watkins 6, Coutinho 31 / Saka 16, Zinčenko 61, Martinez 90+3-ag)
Brentford - Crystal Palace 1-1 (Janelt 90+6 / Eze 69)
Nottingham Forest - Manchester City 1-1 (Wood 84 / Bernardo Silva 41)
Everton - Leeds United 1-0 (Coleman 64)
Brighton and Hove Albion - Fulham 0-1 (Solomon 88)
Chelsea - Southampton 0-1 (Ward-Prowse 45+1)
Wolverhampton Wanderers - Bournemouth 0-1 (Tavernier 49)