VELIKA POBJEDA DINAMA / Pogledajte kako je izgledao triler na Rujevici. Još dugo će se pričati o ovom derbiju

Arijan Ademi zabio pobjednički gol

11.4.2022.
7:16
Nel Pavletic Goricki/PIXSELL

Zagrebački Dinamo napravio je jučer veliki korak prema obrani naslova prvaka Hrvatske pobijedivši na gostovanju kod Rijeke sa 2-1 (0-1) u derbiju 30. kola Prve HNL. Riječani su poveli već u 6. minuti golom Adama Gnezde Čerina. OVDJE pogledajte taj gol.

MODRA FEŠTA NA RUJEVICI /

Dinamo objavio snimku burnog slavlja iz svlačionice, jedan zanimljiv detalj posebno bode u oči

Preokret Plavih

Dinamo je do pobjede došao preokretom u drugom poluvremenu. U 79. minuti izjednačio je azerbajdžanski reprezentativac Mahir Emreli koji je ušao s klupe udarcem s ruba šesnaest metara, a u 86. minuti pobjedu Zagrepčanima donio je Dinamov kapetan Arijan Ademi lijevom nogom nakon lijepe akcije i ubačaja sa strane. Riječani su kraj utakmice dočekali s desetoricom igrača, jer je u četvrtoj minuti sučevog dodatka zbog namjernog udaranja laktom izravan crveni karton dobio Anton Krešić. OVDJE možete pogledati gol Emrelija, a OVDJE Ademija.

Dinamo se vratio na vrh

Dinamo se pobjedom vratio na vrh prvoligaške ljestvice sa 63 boda, dva više od Osijeka koji ima utakmicu više od Dinama. Hajduk je sa 56 bodova, također uz utakmicu manje, na trećem mjestu, a Rijeka je sa 55 bodova četvrta te je vjerojatno ispala iz borbe za prvaka.