POCHETTINO OSVOJIO PRVI TROFEJ NA KLUPI PSG-A: / Parižani na krilima Icardija svladali Marseille i osvojili Superkup

Icardi je postigao prvi pogodak i u nastavku utakmice izborio jedanaesterac iz kojega je Neymar zabio drugi gol

13.1.2021.
23:45

Francuski nogometni prvak Paris Saint-Germain osmu godinu zaredom osvojio je domaći Superkup pobijedivši u utakmici odigranoj na neutralnom terenu u Lensu Olympique Marseille s 2-1 (1-0).

PSG je poveo u 39. minuti pogotkom Maura Icardija, a Parižani su i do drugog pogotka došli dobrim dijelom zahvaljujući argentinskom napadaču. Naime, zbog prekršaja na Icardiju, a uz pomoć VAR-a, dosuđen je kazneni udarac koji je u vodstvo 2-0 pretvorio Neymar u 85. minuti.

Vatrenom puna minutaža

Do kraja dvoboja Marseille je uspio samo smanjiti zaostatak, a strijelac počasnog pogotka bio je Dmitri Payet u 89. minuti.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli dvoboj za momčad Olympiquea.

Francuski Superkup, odnosno Trofej šampiona, prvi je naslov koji je kao trener PSG osvojio Argentinac Mauricio Pochettino.