FRANCUSKA / Pobjeda Rennesa, asistencija Lovre Majera

Rennes bolji od Clermonta, asistencija našeg Majera

19.2.2023.
18:26

U susretu 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je pobijedio Clermont sa 2-0 prekinuvši niz od tri uzastopna poraza. OVDJE pogledajte kratak sažetak utakmice.

'UHVATILI' SMO GA /

Lovro Majer na meti Barcelone i Liverpoola, može postati najskuplji hrvatski nogometaš ikad: 'Ne zamaram se time, samo uživam u nogometu i kao takav najbolje igram'

Rennes prekinuo crni niz

Rennes je pobjedom protiv Clermonta prekinuo niz od tri uzastopna poraza, te upisao tek drugu pobjedu uz čak pet poraza u zadnjih sedam susreta u svim natjecanjima.

S druge strane Clermont je nastavio loš seriju trećim uzastopnim porazom, te produljenjem niza na pet susreta bez pobjede.

Domaćin je poveo u 37. minuti golom Arnauda Kalimuenda na asistenciju hrvatskog reprezentativca Lovre Majera. Isti je igrač u 62. minuti zabio za 2-0. Gosti su se mogli vratiti u 69. minuti, no Muhammed Cham je pogodio desnu stativu.

Lovro je asistirao za 1-0. Ovako je izgledala situacija.

Majer igrao do 85.

Majer je u pobjedničkom sastavu igrao do 85. minute kada je umjesto njega u igru ušao Jeremy Doku.

Rennes je ovom pobjedom napredovao na peto mjesto sa 43 boda, tri manje od Lensa na četvrtoj poziciji.

Važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka ostvario je i Monaco koji je na gostovanju slavio protiv Bresta sa 2-1.

Aleksandar Golovin (39) i Myron Boadu (73) su zabili za momčad iz Kneževine, dok je gol za Brest postigao Jeremy Le Douaron (86).

Lovro Majer u 'akciji'

Vodeći Paris SG sada ima 57 bodova, sedam više od Monaca, dok je Marseille treći sa 49 bodova, no momčad Igora Tudora u nedjelju gostuje kod Toulousea.

REZULTATI:
PSG - Lille 4-3 (Mbappe 11, 87, Neymar 17, Messi 90+5 / Diakite 24, David 58-11m, Bamba 69)
Lorient - Ajaccio 3-0 (Dieng 6-11m, Faivre 43, Ponceau 58)
Brest - Monaco 1-2 (Le Douaron 86 / Golovin 39, M. Boadu 73)
Rennes - Clermont 2-0 (Kalimuendo 37, 64)
Troyes - Montpellier 0-1 (Khazri 90)
Lens - Nantes (17-05)