Hrvatski 'profesor' upisao prvu pobjedu na klupi kineske reprezentacije

Unatoč devet minuta nadoknade

15.10.2024.
16:27

Nakon tri poraza u nizu nogometna reprezentacija Kine, koju vodi hrvatski trener Branko Ivanković, upisala je prvu pobjedu u azijskim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.

EKSKLUZIVNO /

Zoran Zekić: 'Sarajevo je klub kao Hajduk, a teško je uspoređivati Matanovića i Mandžukića'

U skupini C Kina je na domaćem terenu u Qingdau pobijedila Indoneziju s 2-1. Prije ovog dvoboja Indonežani su u tri utakmice ostvarili tri neodlučena rezultata, dok je Kina imala tri poraza i razliku pogodaka 2-12.

Kina je na putu do prvog slavlja suparnika slomila u prvom dijelu kada je postigla oba pogotka. U vodstvo je domaćina doveo Behram Abduweli u 21. minuti, dok je na 2-0 povećao Zhang Yuning u 44. minuti.

U 87. minuti su gosti smanjili na 1-2 pogotkom Hayea. Unatoč devet minuta nadoknade i napadima gostiju Ivankovićeva momčad je do kraja sačuvala minimalno vodstvo.