DERBI / Pioniri Hajduka srušili Dinamo za finale kupa

Mladi hajdukovci prošli Dinamo za finale Kupa Hrvatske

12.4.2023.
14:18
HNK Hajduk

Pioniri Hajduka pobjedom nad Dinamom 2-1 plasirali su se danas u finale Hrvatskog nogometnog kupa gdje će igrati s boljim iz utakmice Osijek - Slaven Belupo.

SPREMA SE SPEKTAKL /

Mladi hajdukovci pobjedom nad ljutim rivalom preuzeli vrh tablice i najavili epski okršaj na Poljudu

Hajduk poveo, Dinamo se vratio

Hajduk je na Poljudu poveo pogotkom Dmitra Zudina s bijele točke u 19. minuti, nakon što je glavni sudac utakmice Dario Kulušić dosudio jedanaesterac zbog prekršaja nad Mateom Juričićem

Neposredno prije odlaska na odmor Jona Benkotić je odlično reagirao na ubačaj Karla Pajsara s desne strane. Primio je vrlo tešku loptu, prevario svoje čuvare i pogodio Hajdukovu mrežu za izjednačenje.

Bijeli u prvoj akciji u nastavku poentirali za 2-1

U prvoj akciji u nastavku, Šime Perko je prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu, a Silvio Ivanišević Dvornik vješto primio loptu, okrenuo se i sa sedam metara pogodio lijevi dio mreže.

Vrijedi spomenuti kako je Ukrajinac Zudin prvi strijelac prve lige u pionirskom uzrastu s 14 golova, koliko je zabio i Osijekov Dražen Jaman.

Zudin je u Hajduk došao prošle godine iz Šahtara. U lipnju 2022. bio je najbolji strijelac Dalmatinko kupa, a njegov Šahtar u finalu je svladao Vojvodinu 4-1. Zudin je zabio hat-trick. Na spomenutom je turniru zabio ukupno osam golova.