ČUDNA SITUACIJA / Nakon ovoga su dinamovci potpuno pobjesnili: Petković zabio za brzo izjednačenje protiv Salzburga, ali gol nije priznat

Dinamu je poništen pogodak za izjednačenje sedam minuta nakon što je Salzburg poveo na Maksimiru

11.10.2022.
22:04
Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši Dinama u utorak od 21 sat na svom Maksimiru igraju utakmicu četvrtog kola Lige prvaka. Za Modre je ovo vjerojatno ključna utakmica u ovom natjecanju jer bi mogla odlučiti ostaje li Dinamo zimiti u Europi ili će se do posljednjeg kola grčevito boriti za nokaut fazu Europa lige.

NA PREPUNOM MAKSIMIRU /

Dinamo remizirao sa Salzburgom. Pala su dva lijepa gola, Modrima poništen vrlo diskutabilan pogodak

Dinamo trenutno ima tri boda i posljednji je u skupini, ali vodeći Salzburg ima samo dva više. Austrijanci su slavili s 1:0 u prošlom susretu, a sada Modri moraju uriti pobjedu ako žele sačuvati šanse za prezimljavanje u Europi.

Utakmica je počela jako loše za Modre, koji su se našli u zaostatku već u 12. minuti kada je zabio Siewald i to uz veliku pomoć obrane Dinama. Prvo je Ivanušec krivo dodao loptu na 30 metara od gola, onda je krenula kontra. Šeško je pokušao dodati, lopta se odbija od Šutala prema Siewaldu koji puca kroz noge Periću i šalje loptu u suprotni kut. Livaković je tu bio gotovo nemoćan.

Sedam minuta kasnije Dinamo je zabio za izjednačenje, no taj je pogodak poništen.

Petković je zabio nakon kornera, ali sudac se oglasio prije nego što je Petković zabio i to zbog toga što je Perić napravio prekršaj odmah pri izvođenju kornera.

Sudac je svirao prekršaj još dok je lopta bila u zraku zbog obostranog povlačenja Perića i braniča Salzburga na rubu šesnaesterca, nakon čega su dinamovci pobjesnili i žestoko mu prigovarali, ali uzalud.