'Luđak' šokirao Dinamo, Modri razočarali mnoge!

Svi koji su nakon 'petarde' u Luksemburgu očekivali novu golijadu ostali su razočarani.

23.7.2013.
14:10

Iako je Kruno Jurčić na konferenciji za novinare uoči treninga u ponedjeljak najavio da izmjena u sastavu u odnosu na prvu utakmice neće biti, trener Dinama ipak je iz početne momčadi izbacio svoju 'jedinicu'.

Pablo Migliore nije bio u sastavu, a razlog je jasan. Argentinac je u ponedjeljak stigao na trening u pratnji svog sina, što se Jurčiću nije svidjelo. Poslao ga je kući da ostavi dijete, što je ovaj i napravio, ali se potom nije vratio u Maksimir.

To je izazvalo šok među Modrima, zbog čega je Migliore kažnjen izbacivanjem iz momčadi. Na vratima ga je zamijenio mladi Oliver Zelenika.

Migliore, znan i pod nadimkom El Loco (Luđak), je navodno u utorak došao u Maksimir te šokirao vodstvo kluba zatraživši raskid ugovora.

Dinamo je u uzvratnoj utakmici protiv amatera iz Luksemburga prikazao blijedu predstavu te jedini pogodak zabio u 78. minuti iz penala (Kramarić), nakon što je Keita u kaznenom prostoru srušio Fernandesa.

Jurčiću se ispunila želja i gosti su u Maksimir došli igrati nogomet. Iako su u prvoj utakmici primili pet golova, u Zagreb nisu došli s 'bijelom zastavom' te su zaprijetili već u 8. minuti kada je Hadji krenuo prema Dinamovim vratima i pucao pokraj gola.

Husejinović je u 18. minuti odlično prošao do šesnaesterca, ali nije uspio kvalitetno dodati loptu, a Bensi u 38. još boljim slalomom došao pred Dinamova vrata i pucao preko gola.

Veliku priliku je Dinamo imao u 69. minuti kada je Fernandes nakon kornera pucao glavom, ali golman je obranio. Odmah nakon toga Modri su imali još bolju šansu. Kramarić je sjajnim lažnjakom izbacio svog čuvara te idealno centrirao Pamiću, koji je s nekih osam metara promašio prazan gol.

Kramarić je Dinamo doveo u vodstvo iz penala, a dvije izgledne prilike je do kraja utakmice imao Ante Rukavina, ali nije uspio povećati prednost.

Dinamo Zagreb - Fola Esch 1-0 (Kramarić 78-11m), prva utakmica 5-0

Molde - Sligo Rovers 2-0 (Linnes 5, Coly 77), 1-0

Skenderbeu Korçe - Neftçi 1-0, 0-0 (Orelesi 116), 0-0

EB Streymur - Dinamo Tbilisi 1-3 (Danielsen 27 / Xisco Munoz 7-11m, Dvali 12, Glishić 84), 1-6

Maccabi Tel Aviv - Györi 2-1 (Ben Haim 25, Zahavi 79 / Martinez 86), 2-0

Celtic - Cliftonville 2-0 (Ambrose 16, Samaras 70), 3-0

Vardar - Steaua 1-2 (Kostovski 45 / Piovaccari 23, Bourceanu 72), 0-3

Željezničar - Viktoria Plzen 1-2 (Jamak 45 / Wagner 5, Petržela 30), 3-4

Hafnarfjordur - Ekranas 2-1 (Sverrison 38, Björnsson 90+2 / Bunickij 26-11m), 1-0

Sutjeska - Šerif 0-5 (Cadu 13, Ricardinho 47, Fernando 52, 65, Scripcenco 86), 1-1

Šahter Karagandy - Bate Borisov 1-0 (Zenkovič 82), 1-0

Daugava Daugavpils - Elfsborg 0-4 (Keene 41, Claesson 61, Hult 66, Andersson 86-11m), 1-7

Nomme Kalju - HJK Helsinki 2-1 (Ceesay 28, Quintieri 35 / Savage 64), 0-0