ENGLESKA LIGA / Ovo je bilo bolno: Liverpool nanio najteži poraz Manchester Unitedu u povijesti

Ovom pobjedom Liverpool je stigao na peto mjesto ljestvice sa 42 boda, jednim više od šestog Newcastlea, dok je United ostao treći sa 49 bodova, 14 manje od vodećeg Arsenala, a devet manje od drugog Manchester Cityja.

5.3.2023.
19:45

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na svom Anfieldu svladao Manchester United s nestvarnih 7-0 (1-0) u susretu 26. kola Premier lige.

Nakon izjeednačenog prvog poluvremena ključni trenutak se dogodio u 43. minuti kada je Gakpo pogodio za 1-0. Početkom nastavka Nunez je u 47. minuti povisio na 2-0 nakon čega se United morao potpuno otvoriti što su brzonogi napadači domaćih iskoristili da iz protunapada do vrha napune mrežu gostiju. Na 3-0 je svojim drugim golom povisio Gakpo u 50. minuti, za 4-0 pogodio je Salah u 66., za 5-0 je strijelac svojim drugim golom bio Nunez u 75. minuti, da bi salah također postao dvostruki strijelac u 83. minuti, da bi konačni rezultat postavio Firmino u 87. minuti.

Ovime je izjednačen najteži prvenstveni poraz Manchester Uniteda u klupskoj povijesti, 1931. godine izgubio je od Wolverhampton Wanderersa također sa 7-0.