SLAVLJE U GRADSKOM VRTU / Osijek uvjerljivo svladao Istru i popeo se na vrh ljestvice Prve HNL

6.11.2021.
16:54
Davor Javorovic/PIXSELL

Osijek je trenutno prva momčad Prve HNL. Nenad Bjelica i njegova momčad uvjeljivo su slavili u današnjoj utakmici protiv Istre u Gradskom vrtu. Rezultat je bio 3:0.

Pogotke za Osijek postigli su Mihael Žaper (5'), Mihret Topčagić (59') i Ivan Fiolić (75').

Tri komada za domaćine

Osijek je do pobjede protiv Istre stigao znalački koristeći pogreške obrane gostujućeg sastava. U 5. minuti Žaper je na petercu okružen dvojicom čuvara ispružio nogu i preusmjerio ubacivanje Bočkaja iza leđa nameoćnog Collaoa.

U nastavku dvoboja domaći su do drugog gola stigli kada je branič Istre Hujber pogriješio u pokušaju izbacivanja centaršuta Ndockyta pa je lopta stigla na glavu Topčagića koji je u skoku bio viši od Galilee i pogodio za 2:0.

ODLIČAN DEBI /

Hajduk s novim trenerom lagano i uvjerljivo uzeo bodove protiv Dragovoljca na Poljudu

Konačni rezultat postavio je Fiolić koji je iskoristio pogrešku vratara Istre Collaoa koji je promašio loptu prilikom istrčavanja na dugu loptu Bočkaja, pa veznjaku Osijeka nije bilo teško neometan pogoditi nebranjenu mrežu.

Osijek je ovom pobjedom došao na 30 bodova, tri više od drugoplasiranog Dinama koji će sutra odmjeriti snage s Lokomotivom.

Dinamo, inače, u ovom trenutku ima dvije utakmice manje. Rijeka ima jednak broj bodova kao i Dinamo, 27, ali ima jednu utakmicu manje.