OSIJEK – GLASGOW RANGERS 0-1: / Škotska momčad rutinski odradila posao u Gradskom vrtu, Osijek će prolaz tražiti na Ibroxu

Osječani nisu uspjeli doći do pobjede, ali minimalan poraz je ipak rezultat koji se može stići u uzvratu

26.7.2018.
13:30
PIXSELL

Nogometaši Osijeka u prvoj su utakmici 2. pretkola Europske lige na svom terenu pred 7.000 gledatelja izgubio od škotskog velikana Rangersa sa 0-1 (0-1). Jedini gol na utakmici postigao je Alfredo Morelos u 18. minuti.

Najbolje prilike za Osijek u prvom dijelu imao je Marić, no u 10. minuti je pucao preko gola sa 10-ak metara dok je u 14. minuti nakon ubačaja Barišića nije bio precizan.

Stigla kazna

Kazna za te promašaje bila je brza. Nakon što je Malenica u 17. minuti odbio u korner neugodan udarac Kenta, gosti su izveli kombinaciju nakon koje je do prostora za ubačaj stigao Tavernier, a Morelos je glavom s pet metara proslijedio loptu u mrežu.

Nisu uspjeli zabiti

Marić je nastavio tratiti prilike i u drugom poluvremenu, u 64. minuti je s ruba peterca pogodio okvir gola, no McGregor je nogama uspio odbiti loptu. Zaprijetio je i Bokčaj u 67. minuti no njegov udarac sa 15-ak metara pogodio je vanjski dio mreže.

Uzvrat će se igrati u Glasgowu za tjedan dana.

OSIJEK – GLASGOW RANGERS 0-1

OSIJEK: Malenica, Sorsa, Lončar, Škorić, Barišić, Mioč, Pušić, Mudražija, Grgić, Henty, Marić.

GLASGOW RANGERS: McGregor, Tavernier, Katić, Goldson, Flanagan, Coulibaly, Jack, Kent, Ejaria, Murphy, Morelos

KRAJ UTAKMICE!

90' Počela je sudačka nadoknada!

85' Pritisak Osijeka se nastavlja, ali Rangersi se organizirano brane i troše vrijeme.

81' Teške su noge igračima Rangersa, ali Osijek i dalje ne uspijeva doći do pogotka.

78' Pokušao je Hendy loptom u sredinu prema Bočkaju, ali Tavernier siguran u obrani.

75' Ponovno prijeti Osijek. Iz kornera je loptu nabacio Barišić, a na otprilike 11 metara probao je pucati Škorić, ali nema gola.

73' Lončar je pokušao glavom, ali ništa od pogotka!

67' Osijek nastavlja s dominacijom. Loptu je iz kornera nabacio Bočkaj, Bočkaj je pucao s ruba šesnaesterca, ali loše i lopta odlazi pokraj gola.

61' Novi žuti karton. Ovoga puta dobio ga je Pušić zbog faula nad Jackom. Igru je u međuvremenu napustio Mioč, a umjesto njega je ušao Lopa.

26.07.2018., Gradski vrt, Osijek - 2. pretkolo Europske lige, Osijek - Rangers. Navijaci. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

58' Žuti karton za Škorića.

54' Pokušao je Barišić centrirati, ali Flanagan to nije dopustio i propada napad Osijeka!

50' Velika šansa za Osijek. Iz kornera je nabacio Barišić, a Henty je pokušao glavom, odlazi pored gola.

47' Osijek je napravio izmjenu - umjesto Šorše, ušao je Bočkaj

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

POLUVRIJEME

41' Probali su Rangersi ugroziti gol Osijeka iz kornera. Loptu je nabacio Murphy, ali obrana Osijeka je bila spremna i otklonila je tu opasnost pred svojim golom.

36' Nakon vrlo dobrog otvaranja Osječani su počeli posustajati. Sve teže dolaze do lopte, a i kada dođu ne uspijevaju ju zadržati u svom posjedu dulje vremena.

32' Osijek napada svim snagama, ali zasad nema učinka

28' Nova dobra prilika za Osijek. Ovoga puta je probao Mudražija nakon odbijene lopte, ali nema pogotka.

25' Lijepo je po desnoj strani prošao Henty, a onda poslao prizemnu loptu pred gol Rangersa, ali tamo je siguran bio vratar Rangersa.

20' Pogodak Morelosa, vode Rangersi!

15' Velika šansa za Osijek. Sjajno su sada u tri poteza izbacili cijelu momčad Rangersa, ali nema pogotka.

12' Grgić je probao iz daljine ugroziti gol Rangersa, ali njegov udarac blokirao je Jack i lopta odlazi u korner. Osijek polako preuzima inicijativu.

7' Nikola Katić je probao glavom nakon slobodnog udarca, ali loše je zahvatio loptu i ona odlazi pored gola.

4' U Gradskom vrtu je oko 400 Rangersovih trenera

3' Glasno navijanje Kohorte obilježava početak utakmice.

1' Počela je utakmica!