NOGOMETNA NOĆ: / Amsterdam se poklonio Cruyffu, Stojanov bacio Ronalda u očaj

Nizozemska i Francuska odigrali su emotivnu utakmicu na Amsterdam Areni koja je svjedočila sjajnoj utakmici u kojoj su Tricolori slavili sa 3:2.

26.3.2016.
0:00
AFP, FRANCISCO LEONG

Odali počast Cruyffu

Rođen je 25. travnja 1947 godine u Amsterdamu gdje je i napravio svoje prve nogometne korake. Svoju karijeru započeo je u Ajaxu igrajući za prvu momčad od 1964–1973 godine, nakon čega se otisnuo u Europu i odlučio svijetu pokazati svoju nogometnu vještini i nešto ih naučiti. Nešto im pokloniti. Djelić magije.

Amsterdam je to zapamtio i odlučio mu se zahvaliti za sve što je dao u svojoj karijeri za Ajax, reprezentaciju Nizozemske, nogometni svijet uopće. U 14. minuti, utakmica između Nizozemske i Francuske prekinuta je kako bi se odala počast velikom Cruyffu. Stadionom se prolomio pljesak koji je trajao punu minutu. U njegovu čast razvila se i zastava, a na tribinama je viđen i broj 14., broj koji je nosio na dresu.

Dimitri Payet

Najveća zvijezda Slavena Bilića zaigrala je u dresu Francuske. Payet je zaigrao od prve minute utakmice za Tricolore i dirigirao je igrom Francuske. Ovo je bila njegova šesnaesta utakmica u dresu Francuske.

Zmajevi protutnjali Luxsemburgom

Bosna i Hercegovina igrala je samo 15 minuta protiv Luxsemburga i na kraju pobijedila sa 3:0. Tek u 73. minuti pao je prvi na susretu gol, a BiH povela autogolom Chanota. Samo dvije minute kasnije Djurić je pogodio za 0:2, a u sudačkoj nadoknadi Pjanić je zaključio priču.

Stojanov obranio udarac Ronaldu

Ponajbolji nogometaš svijeta Cristiano Ronaldo promašio je jedanaesterac u 66. minuti utakmice, pri rezultatu 1:0 za gostujući sastav. U ovom osobnom ratu između krilnog napadača portugalske reprezentacije i bugarskog golmana, Stojanov je sjajno pročitao zvijezdu Reala koji niti iz popravnog nije uspijela zabiti pogodak.

Portugal je više imao loptu u svojim nogama, statistika govori kako je na kraju bilo 63 naprema 33 za Portugal.

Rezultati prijateljskih nogometnih utakmica:

Nizozemska - Francuska 2-3 (De Jong 47, Affelay 86 / Griezmann 6, Giroud 13, Matuidi 88)

Luksemburg - BiH 0-3 (Chanot 73-ag, Đurić 75, Pjanić 90+2)

Slovačka - Latvija 0-0

Irska - Švicarska 1-0 (Clark 3)

Armenija - Bjelorusija 0-0