VELIČANSTVENA PARTIJA / Nikola Vlašić zaludio Talijane, odali mu veliko priznanje: 'Za to je zaslužan i još jedan Hrvat...'

Vlašić je za nastup protiv Atalante dobio jako visoku ocjenu poznatog talijanskog sportskog lista Gazzette dello Sport

5.12.2023.
10:02

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikola Vlašić bio je asistent za prvi i posljednji pogodak Torina u 3-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Atalante u posljednjoj utakmici 14. kola.

DVOBOJ HRVATA /

Vlašić briljirao u pobjedi nad Pašalićem: Dva puta asistirao za ponajbolju utakmicu od dolaska u Torino

Vlašić je u 22. minuti pravodobnu utrčao u kazneni prostor gostiju te zatim prizemnom loptom uposlio Zapatu koji je pogodio mrežu svoje bivše momčadi.

Na 2-0 povisio je Sanabria iz kaznenog udarca u 56. minuti, da bi u petoj minuti nadoknade Vlašić prošao po lijevoj strani i opet dodao Zapati koji je s ruba kaznenog prostora zabio još jedan gol.

Vlašić je odigrao čitav susret za Torino kojega vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić.

Za taj briljantan nastup Nikola Vlašić dobio je ocjenu osam od poznatog talijanskog sportskog lista Gazzette dello Sport. Ta je ocjena u Italiji vrlo rijetka i dodjeljuje se zamo za vrhunske, velemajstorske, nastupe.

Vlašić ju je zaslužio, "predstavom totalnog nogometa i veličanstvenom partijom", no zasluga se pripisuje i njegovom treneru.

"To je zasluga i Torinovog trenera Ivana Jurića, koji je nadmudrio hvaljenog suparnika Gian Piera Gasperinija", naglašavaju Talijani.

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj počinje 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka.