NIKOLA VLAŠIĆ ZABIO DVA KOMADA U POBJEDI SVOG KLUBA: / Zbog njega su ostali u igri za Ligu prvaka

Mladi Splićanin je stavio točku na 'i' u šestoj minuti nadoknade nakon brze kontre.

30.6.2020.
22:07

U derbiju 25. kola ruskog nogometnog prvenstva, velikom moskovskom okršaju CSKA je pobijedio Spartak sa 2:0, a oba gola na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić.

CSKA je ovom pobjedom ostao u utrci za jedno od mjesta koje vodi u Ligu prvaka.

Vlašić je doveo CSKA u vodstvo u 27. minuti uz veliku pomoć suparničkog vratara Aleksandra Maksimenka. Hrvatski veznjak je pucao sa 20 metara, a Spartakov vratar loše reagirao.

Mladi Splićanin je stavio točku na 'i' u šestoj minuti nadoknade nakon brze kontre. Primio je dobar pas Arnora Sigurdssona, izašao jedan na jedan s golmanom i lakoćom zabio svoj deveti gol ove sezone.

Spartak je od 77. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Roman Zobnin. Vlašić je na terenu proveo cijeli susret, dok je Kristijan Bistrović ušao u igru u 68. minuti.

NEMA MJESTA ZA OBOJICU: /

Bayern doveo mladu zvijezdu za 50 milijuna eura, Perišić na odlasku

Remi Lokomotiva

U drugom susretu Lokomotiv je kod kuće odigrao tek 1:1 protiv Krilja Sovjetova ugrozivši borbu za drugo mjesto i direktan plasman u Ligu prvaka.

Domaćin može biti sretan što je osvojio i bod, jer je Aleksej Mirančuk izjednačio u petoj minuti nadoknade i to s igračem manje nakon što je Vladislav Ignjacev isključen u 50. minuti. Vodeći pogodak za Krilju, koja se grčevito bori za prvoligaški spas zabio je Dejan radonjić bivši napadač Dinama i zagrebačke Lokomotive.

Vedran Ćorluke je igrao za Lokomotiv cijeli susret, zaradivši u 48. minuti žuti karton.

Na ljestvici vodi Zenit sa 56 bodova i utakmicom manje, Lokomotiv na drugom mjestu ima 48 bodova, a trećeplasirani Krasnodar 44 boda, ali i dvije utakmice manje. Četvrti je Rostov sa 41 bodom i utakmicom manje, dok CSKA na petom mjestu ima 40 bodova.

Direktan plasman u Ligu prvaka izborit će prve dvije momčadi, dok treće mjesto vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.