NIKOLA SPASITELJ: / Kalinić zabio za pobjedu Fiorentine u drugoj minuti sudačke nadoknade

Fiorentina se dugo mučila protiv Cagliarija u 28. kolu Serie A, a onda se kao spasitelj ukazao Nikola Kalinić.

12.3.2017.
17:09
AFP, ALBERTO PIZZOLI

Fiorentina je došla do pobjede nakon gotovo mjesec dana, ali se na svom stadionu Artemio Franchi morala dobro namučiti. Imali su domaćini čak 26 udaraca na gol, ali tek je Kalinić nebeskim skokom i udarcem glavom svladao gostujućeg vratara Rafaela.

INTERU REKORDNA POBJEDA SEZONE: /

Icardi i Banega 'hat-trickom' napunili Atalantinu mrežu

To je ukupno 18. Kalinićev gol ove sezone, 13. u Serie A. Hrvatski reprezentativac još se jednom pokazao ključnim igračem za Viole. Ove sezone izravno je odlučio pobjednika protiv Bologne i Sassuola, a u derbiju protiv Juventusa zabio je prvi gol u pobjedi 2:1.

Milan Badelj ušao je u igru u 79. minuti za domaćina.

Rog igrao do 55. minute, Strinić cijelu utakmicu

Ispražnjeni Napoli je nakon poraza od Real Madrida u Ligi prvaka, ipak uspio pronaći snage i poraziti Crotone 3-0. Golove su zabili Lorenzo Insigne (32-11m, 70) i Dries Mertens (66-11m).

Marko Rog je započeo od prve minute u redovima domaćeg sastava, a zamijenjen je u 55. minuti, dok je Ivan Strinić odradio cijeli susret.

Udinese je na gostovanju pobijedio Pescaru 3-1 golovima Duvana Zapate (20), Jakuba Jankta (51) i Cyrila Thereaua (55). Poraz Pescare ublažio je Sulley Muntari (83).

Stipe Perica i Andrija Balić nisu nastupili za goste, baš kao niti Hrvoje Miličević i Robert Murić kod domaćina.

Na ljestvici vodi Juventus sa 70 bodova, drugi je Napoli sa 60, a treće mjesto drži Roma sa 59 bodova i susretom manje.

Rezultati:

Inter - Cagliari 7-1 (Icardi 17, 23-11m, 26, Banega 31, 34, 68, Gagliardini 52 / Freuler 42) Fiorentina - Cagliari 1-0 (KALINIĆ 90+2) Napoli - Crotone 3-0 (Insigne 32-11m, 70, Mertens 66-11m) Chievo - Empoli 4-0 (Inglese 22, Pellissier 40, Birsa 75, Cesar 89) Pescara - Udinese 1-3 (Muntari 83 / Zapata 20, Thereau 51, 56) Sassuolo - Bologna 0-1 (Destro 58)