Ako ste na trenutak pomislili da je ovo stadion na Maksimiru, vaša pogreška je razumljiva, jer Navy Marine Corps Stadium u SAD-u je zaista vrlo sličan Dinamovom domu.
Ovo nije Maksimir nego njegov brat blizanac na drugom kraju svijeta kojeg su se Jugoslaveni s radošću sjećali
Za današnje izdanje maksimirskog stadiona je po nekim procjenama uloženo čak do 100 milijuna eura, a izvorne zamisli i ideje oko izgleda stadiona se nikad nisu ostvarile.
Situacija je još gora nakon velikog potresa u Zagrebu koji je onemogućio istočnu tribinu. Izbornik švedske reprezentacije Janne Andersson je rekao: "To je jedan stari, dosadni, žalosni istočnoeuropski stadion".
Iako ovaj američki stadion djeluje nešto manji od Maksimira budući da ima manju sjevernu tribinu, razlika i nije velika.
Stadion Navy Marine Corps može primiti 34 tisuće gledatelja, dok Maksimir prima nešto više od 35 tisuća, no samo kada su sve tribine u funkciji jer stadion u ovom trenutku može primiti 20 tisuća gledatelja. Maksimir je izgrađen 1953. godine, a američki je stadion nastao pet godina kasnije.
Na njemu se igraju utakmice studentskog američkog nogometa i lacrossa, a domaćin je Military Bowla.
Zanimljivo je da su se na Navy Marine Corps Stadiumu igrale nogometne utakmice na Olimpijskim igrama 1984. godine, a reprezentacija Jugoslavije je nastupala čak tri puta pri čemu je pobijedila Kamerun, Irak i Kanadu.
Maksimirski stadion je mjesto na kojem su se odigrali brojni važni događaji za Dinamo, Zagreb i Hrvatsku, no unatoč njegovoj važnosti, složit ćete se, nitko ne može reći da je riječ o prekrasnom stadionu kojeg bi netko kopirao. Ipak, na drugom kraju planeta postoji njegov dvojnik.