Bravo, dečko! 'Ovo je najveći idiot među navijačima!'

Navijač je ukrao penal! Još jedan detalj sveopćeg kaosa koji je nastao prije završetka uzvratne utakmice Fortune i Herthe za ostanak, odnosno promociju u Bundesligu.

17.5.2012.
10:33

"Ovo je najveći idiot među navijačima", riječi su kojima je Bild opisao simpatizera Fortune Düsseldorf, koji je, još dok je utakmica protiv Herthe trajala, ukrao s travnjaka – točku za izvođenje penala.

Misleći da je sudac odsvirao kraj, stotine navijača Fortune su uletjele na teren kako bi proslavili ulazak svojih miljenika u najviši rang njemačkog nogometa.

U tom je kaosu jedan od navijača ušao u kazneni prostor Düsseldorfa i s obje ruke iskopao ogroman komad trave i zemlje na mjestu gdje se nalazi bijela točka. Jedan od zaštitara ga je pokušao spriječiti, ali bez uspjeha.

Utakmica je prekinuta na 20 minuta koliko je trebalo da redari potjeraju navijače natrag na tribine. Završne dvije minute, u kojima je Fortuna sačuvala 2:2 i osigurala promociju, odigrane su tako s ogromnom rupom u šesnaestercu.

Što bi se dogodilo da je, kojim slučajem, dosuđen jedanaesterac za Herthu, nitko ne zna.