PROĆI ĆE VAS TRNCI / Naš Luka je krenuo izvesti korner, a onda su tribine eruptirale: Ovo još niste vidjeli, navijači ga jednostavno obožavaju

Real je pobjedom nad Espanyolom osigurao 35. naslov u povijesti kluba

30.4.2022.
18:38
Screenshot/Twitter

Domaćom pobjedom od 4-0 protiv Espanyola, u ogledu 34. kola španjolske La Lige, nogometaši madridskog Reala su i matematički osigurali novi naslov prvaka, 35. u povijesti.

SJAJNA SEZONA /

Sada je i službeno: Real osvojio 35. titulu prvaka u povijesti, junak je Brazilac, naš Luka ispisao povijest

Iako su još ostala četiri kola do kraja, a neke momčadi moraju odraditi i pet utakmica, bodovna prednost Reala je pred svima nenadoknadiva. Inače, ilustracije radi, Barcelona je 26 puta bila prvak Španjolske, dok je treći na toj ljestvici madridski Atletico s 11 naslova.

Junak ove utakmice bio je Brazilac Rodrygo koji je u prvom poluvremenu dva puta lomio katalonsku obranu i vratara za 2-0, dok je početkom nastavka Marco Asensio povećao na 3-0. Ni ova utakmica nije mogla proći bez gola Benzeme koji je u 81. minuti postavio konačnih 4-0.

Modrić je ikona Madrida

Naš Luka je počeo utakmicu od prve minute, a teren je napustio nakon sat vremena igre, prilikom čega su ga oduševljeni navijači ispratili ovacijama s terena. Novim trofejom, Luka je stigao do brojke od 18. titula otkako je u Realu, čime je peti najtrofejniji igrač u povijesti Reala.

Koliko ga obožavaju u Madridu pokazuje i jedan detalj s utakmice. Naime, naš Luka je krenuo izvesti jedan korner, a tribinama Santiago Bernabeua zaorilo se: "Mooodrić, Mooodrić".

Modrić je u Kraljevski klub stigao 2012. godine iz engleskog Tottenhama, a u dresu Reala osvojio je četiri Lige prvaka. Za slavni španjolski klub skupio je 429 nastupa u svim natjecanjima. Trenutačno je 19. na vječnoj listi, ali bi uskoro trebao napredovati i preskočiti Cristiana Ronalda koji je ta Real odigrao 438 utakmica. Također vrlo je vjerojatno da će po broju nastupa nadmašiti i Paca Buya (433) te Emilia Butragueña (444).