Trener 'malog Dinama' povukao nevjerojatan potez!

Trener Lokomotive Tomislav Ivković dugo će pamtiti ovaj četvrtak.

19.12.2013.
19:55

Nakon što je Nenad TunukovićTomislav IvkovićPR Lokomotive , u večernjim je satima uslijedio obrat kakav je moguć samo u Maksimiru. Nakon poraza od Rijeke, Ivković se pojavio na presici i sve zanijekao.

"Nikome nisam dao ostavku, niti sam to spominjao. I ne znam zašto bi uprava kluba raspravljala o tome", prenosi Večernji Ivkovićeve riječi.

Kontroverzni trener očito je shvatio da je prenaglio, a u petak, nakon sjednice upravnog odbora kluba, saznat ćemo je li mu ova 'neslana šala' uspjela i koliko se zapravo ozbiljno zamjerio Zdravku Mamiću.

Cijeli taj cirkus odrazio se i na momčad, koja je u Maksimiru izgubila od Rijeke 2:0. Bila je to zaostala utakmica hrvatske lige u kojoj su mnogi prednost davali Lokomotivi, prvenstveno zbog velikih problema u momčadi Rijeke. Naime, treneru Matjažu Keku je uoči susreta bilo ozlijeđeno ili 'kartonirano' pola prve momčadi, ali neki od važnih igrača koji su bili upitni (Kvržić, Benko) ipak su nastupili i sjajno odradili posao.

Lokosi su s nekoliko poluprilika bolje otvorili susret, dok je Rijeka djelovala pomalo samozatajno, sve do 36. minute. Tada je kapetan Knežević povukao napad skroz do protivničkog kaznenog prostora i proigrao Benka, ovaj je iz prve pronašao Kvržića na lijevoj strani, a veznjak čiji je nastup zbog ozljede bio upitan s desetak je metara zatresao mrežu.

Drugo poluvrijeme počelo je velikom prilikom Lokomotive, zamalo su si Riječani sami zabili gol nakon jedne gužve u petercu, ali lopta je otišla preko gola. Pritisak domaćina je rastao, ali gol je ponovno pao na drugoj strani. Bertoša je ubacio s lijeve strane, a loptu je na drugoj stativi majstorski štopao Andrej Kramarić i pogodio suprotni kut. Sjajan potez!

Mogla je Rijeka sve riješiti već u 66. minuti kad je u sjajnoj prilici bio Krstanović, ali Puljić je uspio spriječiti siguran pogodak. Ipak, do kraja se rezultat nije mijenjao, a Riječani s Maksimira odlaze više nego zadovoljni. Izjednačili su se s Hajdukom na drugom mjestu s 38 bodova i pobjegli Lokomotivi na pet bodova prednosti.

1. Dinamo Zagreb 19 13 4 2 35 13 +22 43 2. Rijeka 20 10 8 2 37 18 +19 38 3. Hajduk Split 20 10 8 2 35 18 +17 38 4. Lokomotiva 20 10 3 7 31 27 +4 33 5. Split 20 8 7 5 21 17 +4 31 6. Istra 1961 19 7 5 7 27 26 +1 26 7. Slaven Belupo 20 3 9 8 23 27 -4 18 8. Zadar 20 4 5 11 15 33 -18 17 9. Osijek 20 2 6 12 14 41 -27 12 10. Hrvatski Dragovoljac 20 1 7 12 15 33 -18 10