TO SE NE ZABORAVLJA / Nakon nove blamaže Partizana u Europi Srbi se podsjećaju: 'Pet komada koji najviše bole viđeni su 1998. u Zagrebu'

25.8.2023.
10:30

Partizan je u prvoj utakmici četvrtog pretkola Konfrencijske lige izgubio 5-0 na gostovanju u Danskoj kod Nordsjaellanda.

JAKIR UZEO RIJEČ /

'Livaković je održao takav govor da se čovjek naježi, a nadam se da će Petković ostati'

Domaćin je poveo već u 11. minuti golom Fresea, da bi u 43. iz jedanaesterca prednost udvostručio Ingvartsenom. Isti je igrač još jednom bio precizan s bijele točke u 68. minuti, da bi u 73. Villadsen zabio za 4-0. Konačnih 5-0 postavio je autogolom Ilić u 88. minuti.

U trećoj minuti sudačke nadoknade i šesti put se zatresla mreža beogradske momčadi, no gol je poništen zbog igranja rukom.

Uzvrat je za tjedan dana u Beogradu.

Srpski mediji ističu kako je ovo 11. put da je Partizan u Europi primio pet komada.

"Pet komada koji sigurno najviše bole pristalice Parnog valjka viđeni su 1998. u Zagrebu od tadašnje Croatije", piše Informer.

Bio je to prvi okršaj hrvatskog i srpskog kluba nakon završetka Domovinskog rata. Za pobjedu Plavih po dva gola zabili su Marić i Cvitanović, a jedan Viduka. Srbi su samo promašili godinu jer dogodilo se to u ljeto 1997.