REAL PRAKTIČKI PRVAK / Nakon Frankfurta, stigao novi udarac za Barcu: Davljenik senzacionalno slavio na Camp Nou, Tudor stigao do pobjede

Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Lucas Perez u 48. minuti

18.4.2022.
23:22

Senzacionalnom 1-0 (0-0) gostujućom pobjedom protiv Barcelone na Camp Nou u posljednjem dvoboju 32. kola španjolskog nogometnog prvenstva Cadiz je pobjegao iz zone ispadanja.

MA KAKO JE TO MOGUĆE? /

Igrao za najveće klubove u Italiji, osvojio Ligu prvaka, a sada nastupa za manje od jedne kune mjesečno

Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Lucas Perez u 48. minuti.

Ovom pobjedom Cadiz je sa 31 bodom skočio na 16. mjesto, dva boda manje imaju 17. Granada i  18. Mallorca, koja je sada kliznula u zonu ispadanja.

Real praktički osigurao naslov, Tudor stigao do pobjede

Druga Barcelona je, pak, ostala na 60 bodova, koliko imaju i treći Atletico te četvrta Sevilla, ali Barcelona je odigrala susret manje. Vodeći Real Madrid ima 75 bodova te je praktički osigurao naslov prvaka.

Nogometaši Verone, koje vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, u posljednjem su dvoboju 33. kola talijanskog prvenstva kao gosti svladali Atalantu u Bergamu sa 2-1 (1-0).

Igor Tudor

Svoju bolju igru u prvom poluvremenu gosti iz Verone okrunili su pogotkom Ceccherinija (45+2) u drugoj minuti nadoknade vremena, da bi početkom nastavka udvostručili prednost uz priličnu dozu sreće jer se lopta nakon obrane Mussa odbila u Koopmeinersa (55-ag), a od njega u mrežu. Do kraja susreta je Scalvini (82) svojim prvim pogotkom u karijeri uspio tek ublažiti poraz Atalante.

Boško Šutalo igrao je za Veronu od 31. minute, dok je Mario Pašalić ušao u igru za Atalantu tek u 86. minuti.

Napoli i Roma remizirali

Verona je sada deveta sa 48 bodova, tri manje od osme Atalante.

U prvoj utakmici igranoj u ponedjeljak Napoli i Roma su igrali 1-1 (1-0). Napoli je poveo rano u utakmici kada je Insigne (11-11m) iskoristio kazneni udarac kojega je skrivio Ibanez prekršajem na Lozanu, no u drugom poluvremenu domaći su se odlučili na branjenje minimalne prednosti umjesto na igru te za takav pristup bili kažnjeni u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je El Shaarawy (90+1) preciznim udarcem sa 14-15 metara okončao lijepu akciju svog sastava i atraktivno dodavanje Abrahama.

Treći Napoli sada ima 67 bodova, četiri manje od vodećeg Milana, a dva manje od drugog Intera koji je odigrao susret manje, dok je Roma peta sa 58 bodova, pet manje od četvrtog Juventusa, a dva više od šestog Lazija i sedme Fiorentine koja je odigrala susret manje.