UNITEDU NAJVEĆI ENGLESKI DERBI: / Rashford s dva gola donio pobjedu Vragovima, navijači uništili Lovrena

Hrvatski reprezentativac još se jednom nije proslavio jer su nakon njegovih pogreški pali golovi.

10.3.2018.
15:17

U najvećem derbiju engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na svom Old Traffordu svladao Liverpool sa 2-1 (2-0), a dvostruki strijelac za pobjedu Mourinhove momčadi bio je Marcus Rashford.

Golovi koje je 20-godišnji engleski napadač Marcus Rashford postigao za Manchester United u razmaku od deset minuta, pali su po sličnom obrascu. U oba navrata je Romelu Lukaku dobio dvoboje s hrvatskim reprezentativcem Dejanom Lovrenom.

Lovrenove greške

U 14. minuti Lukaku je nadvisio Lovrena i glavom proslijedio loptu Rashfordu koji je pobjegao braniču Liverpoola Alexander-Arnoldu prevario ga 'lažnjakom' i sa sedam metara iskosa s lijeve strane pogodio suprotan kut Liverpoolovih vrata.

U 24. minuti Lukaku je pobjegao Lovrenu, pronašao Matu u kaznenom prostoru, ali je Španjolcu lopta izbijena. Međutim, došla je do Rushforda na lijevoj strani, koji je iz slične pozicije kao kod prvog pogotka hladnokrvno poslao loptu u mrežu pokraj nemoćnog gostujućeg vratara Kariusa.

Dominacija gostiju

U drugom poluvremenu Liverpool je dominirao u posjedu lopte što je rezultiralo pogotkom u mreži domaće momčadi u 66. minuti, ali strijelac je bio nesretni stoper Manchester Uniteda Eric Bailly od kojeg se lopta odbila nakon ubačaja Manea s lijeve strane i prevarila De Geu.

Jose Mourinho je u drugom poluvremenu odlučio braniti prednost stečenu u prvom dijelu i njegova je momčad izdržala. Nakon četiri neodlučena ishoda u utakmicama Man. Uniteda i Liverpoola konačno smo vidjeli dvoboj u kojem je netko pobijedio.

Ovom pobjedom Manchester United (65) je stvorio pet bodova prednosti pred Liverpoolom (60) u borbi za drugo mjesto. Vodeći Manchester City (78) ima uvjerljivih 13 bodova prednosti pred gradskim suparnikom i utakmicu manje. Četvrti Tottenham ima 58 bodova.

U subotu je na rasporedu još šest utakmica 30. kola.

Reakcije na Lovrena

UŽIVO

Manchester United - Liverpool 2-1

MANCHESTER UNITED: De Gea - Valencia (C), Bailly, Smalling, Young, Matić, McTominay, Mata, Alexis, Rashford, Lukaku

LIVERPOOL: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Can, Milner, Oxlade-Chamberlain, Mane, Salah, Firmino

Kraj

67' Nesretan autogol je zabio Eric Bailly.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

24' Prvo poluvrijeme iz snova za momčad Jose Mourinha! Rashofd povećava vodstvo! Usprkos Liverpoolovom posjedu lopte, domaćini imaju dva gola prednosti! Drugi gol uslijedio je nakon što je Lovren izgubio duel s Lukakuom.

14' GOOOOOOOL! 1-0 vode domaćini. Krasno je za vodstvo Crvenih vragova pogodio Rashford. Gol možete vidjeti OVDJE

10' Nakon prvih deset minuta nema većih prilika, vodi se borba na sredini terena

1' Krenula je utakmica na Old Traffordu!

13:05 Sastavi:

13:03 Posljednja tri dvoboja u Premier ligi završila su rezultatima 0:0, 1:1 i 0:0.

12:59 Zbog ozljede neće nastupiti Paul Pogba.