Izvukli su se / Može početi veliko slavlje Evertona: Čudesnim preokretom došli do pobjede i spasili sezonu

Veliki poguranac dao je Richarlison u 75. minuti, dok je heroj bio Dominic Calvert-Lewin s pobjedničkim pogotkom u 85. minuti.

20.5.2022.
8:29

Momčad Evertona svladala je Crystal Palace s rezultatom od 3-2 na domaćem terenu i time osigurali status prvoligaša i u narednoj sezoni engleske Premier lige.

Everton je u najvišem rangu engleskog nogometa već 68 godina, ali ove godine su u katastrofalnoj formi i borbi za ostanak u ligi. Srećom za njih, mogu odahnuti i okrenuti glavu prema narednoj sezoni, za koju se navijači sigurno nadaju da će biti uspješnija.

Ništa bez drame

Utakmica nije počela idealno za Everton, već su se u prvom poluvremenu našli u zaostatku od dva pogotka. Zabili su Jean-Philippe Mateta i Jordan Ayew, a Evertonu je nadu dao Michael Keane u 54. minuti.

Dinamov majstor /

Mislav Oršić bi htio završiti karijeru u Dinamu, ali dodaje: 'Nikad se ne zna...'

"Ono što smo sada vidjeli, znam da je to sigurnost u Premier ligi, ne Liga prvaka, ali ono što znači za ovaj klub. Svatko bi s vanjske strane rekao da smo mrtvi i pokopani na poluvremenu, ali karakter ovog kluba nas je izvukao," rekao je trener Evertona, Frank Lampard za Sky Sports.