IMAMO NOVE ČETVRTFINALISTE / Atletico šokirao Old Trafford, Ronaldo i društvo popili gorku pilulu, Benfica bacila Kopljanike na koljena

Portugalci su u Amsterdamu iznenadili domaćine i izbacili ih

15.3.2022.
22:46

Nogometaši madridskog Atletica plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka pobijedivši u utorak na Old Traffordu domaći Manchester United sa 1-0 te je španjolski prvak s ukupnih 2-1 prošao dalje.  Pogodak odluke postigao je Brazilac Renan Lodi u 41. minuti, a to mu je bio prvi pogodak u 25. nastupu u Ligi prvaka.

ETO, ZATO VOLIMO NOGOMET /

Pogledajte brutalno dobar dribling Manchesterove zvijezde. Navijači ga odmah usporedili s legendarnim Redondom

Utakmica na Old Traffordu dobro je počela za domaću momčad. U 13. minuti sjajnu akciju izveo je United, a na ubačaj Bruna Fernandesa je nogu podmetnuo Elanga i pogodio Jana Oblaka u glavu. Slovenski vratar je zaradio obranu, a da nije ni znao što ga je snašlo.

Tri minute poslije zaprijetili su gosti. De Paul je naciljao sa 20-ak metara, loptu je u letu malo skrenuo i Fred, ali je David de Gea odlično reagirao i paradom sačuvao svoju mrežu.

Sporna situacija

Mnogo je bilo prigovora od strane Manchesterovih nogometaša na suđenje Slovenca Slavka Vinčiča, a prva sporna situacija dogodila se u 21. minuti. Fernandes je pao u kaznenom prostoru nakon kontakta sa suparničkim braničem. Uz provjeru VAR-a utakmica je nastavljena bez kaznenog udarca. Dobru priliku za udarac imao je u 26. minuti Dalot, ali je šut sa 18 metara išao ravno u Oblakove ruke pa je kapetan Atletica imao prilično lak posao.

U 34. minuti zatresla se Unitedova mreža. Ubacio je Llorente s desne strane, Joao Felix sjajno u padu pogodio i poslao loptu uz desnu vratnicu, ali je pomoćni sudac podigao zastavicu. Portugalac nije bio u zaleđu, ali jest Llorente dok je primao loptu prije nego što je uputio precizan ubačaj.

Prvi pogodak Brazilca

Llorente je bio u glavnoj ulozi i u 41. minuti, u situaciji koja je prethodila pogotku Atletica. Naime, u borbi za loptu s Elangom španjolski bočni igrač izašao je kao pobjednik. Iako je napadač Uniteda završio na travnjaku, Sinčič se nije oglasio, pustio je akciju, a u nastavku se dogodilo ono najgore za domaću momčad - lopta je završila u mreži. Griezmann i Felix su kombinirali po desnoj strani, Portugalac je na kraju petom ostavio loptu za Francuza koji je ubacio na suprotnu vratnicu. Tamo je čekao Renan Lodi i glavom poslao loptu u mrežu pokraj De Gee koji nije stigao zatvoriti taj kut.

Bio je to Brazilčev prvi pogodak u utakmicama Lige prvaka, ovo mu je bila 25. u kojoj je nastupio.

Genijalni Oblak

U drugom poluvremenu slika na terenu se nije promijenila. Atletico je prepustio posjed domaćoj momčadi, aktivno se branio i prijetio brzim kontranapadima. S druge strane, napadači Manchester Uniteda nisu bili precizni, natjeravši u drugom poluvremenu Jana Oblaka na samo jednu intervenciju.

No, ona je bila sjajna. U 77. minuti visoko se na petercu u zrak vinuo Raphael Varane i glavom poslao loptu prema gornjem desnom kutu, ali je kapetan Atletica refleksnom obranom sačuvao svoju mrežu. Odbijenu loptu je škaricama pokušao zahvatiti Cristiano Ronaldo, ali je Oblak bio spreman i na taj udarac.

Svi pokušaji momčadi Ralfa Rangnicka ostali su bez rezulatata. Jedan pogodak je Atleticu bio dovoljan za plasman u četvrtfinale.

U drugoj utakmici Benfica je golom Darwina Nuneza u 77. minuti izbacila Ajax iz Lige prvaka. Prva utakmica ova dva kluba završila je remijem 2:2.

UŽIVO

MANCHESTER UNITED - ATLETICO MADRID 0:1

MANCHESTER UNITED: De Gea - Dalot, Varane, Maguire, Telles - McTominay, Fred - Elanga, Fernandes, Sancho - C. Ronaldo.

ATLETICO MADRID: Oblak - Savić, Gimenez, Reinildo - Herrera - Llorente, Koke, De Paul, Lodi - Griezmann, Felix.

AJAX - BENFICA 0:1

AJAX: Onana - Mazraoui, Timber, Martinez, Blind - Gravenberch, Alvarez, Berguis - Antony, Haller, Tadić.

BENFICA: Vlachodimos - Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Grimaldo - Rafa, Taarabt, Weigl, Everton - Ramos, Nunez.

-----------------

Kraj

90' Završila je utakmica na Old Traffordu. Atletico je prošao dalje. Čeka se kraj susreta u Amsterdamu.

77' Darwin Nunez je zabio za vodstvo Benfice. Gol pogledajte ovdje.

77' Oblak senzacionalno brani. Varane je tukao glaovm nakon porekida, slovenski vratar je čudesnom reakcijom spasio Atletico.

75' I Cavani je ušao u igru.

73' Telles je ubacio iz prekida u peterac Atletica, Oblak je pokupio loptu ispred Ronalda.

65' Sve je u ovim trenucima na strani Uniteda, no gol ih jednostavno neće.

59' Sancho je iz voleja opalio malo iznad gola. Imaju gosti i podosta sreće.

58' Crveni vragovi pritišću, visoko stoje, no Atletico se zna vrhunski braniti. Uskoro se očekuje ulazak Cavanija i Rashforda.

51' Ronaldo je upravo rpestigao Casillasa po broju odigranih minuta u Ligi prvaka. U međuvremenu, Rodrigo de Paul je opasno tukao, ali De Gea je uspio skinuti njegov pokušaj.

46' Elanga se sjurio u kazneni prostor, prevario je nekoliko suparnika, a njegov udarac odsjeo je kraj stative. Imao je Atletico dosta sreće sada.

46' Nastavile su se utakmice. Mogu li Ronaldo i društvo do preokreta u drugom dijelu?

Poluvrijeme

45' United je zaprijetio preko Fernandesa, ali Obak sve brani.

41' GOOL Renan Lodi je utrčao na centaršut i savršeno pogodio glavom lijevi dio gola. Ovdje možete vidjeti pogodak.

34' Joao Felix je poslao loptu u mrežu, ali je bio u ofsajdu. Ovdje možete vidjeti tu situaciju.

27' Domaćinu u potpunosti dominiraju u ovim trenucima. Napadaju iz svog oružja, ali nema gola. No, do tada pogledajte ovu majstoriju Freda.

21' Fernandes je pao u kaznenom prostoru, domaćini su tražili najstrožu kaznu, ali sudac je samo odmahnuo.

19' Sjajna je atmosfera na Old Trafrordu, igra se odlična utakmica. Obje momčadi su sjajno raspoložene.

16' Rodrigo de Paulje tukao u lijeve rašlje, ali je De Gea je odlično obranio.

13' Elanga je opasno tukao, ali Oblak je zaustavio njegov pokušaj - glavom! Ovdje možete pogledati video.

9' Manchester kontrolira utakmicu na početku, ima posjed lopte, ali Atletico je zatvorio sve prilaze vratima Jana Oblaka.

1' Počele su utakmice. Ova fotka sve govori, dvije legenda zabile su zajedno preko 1000 golova.

0' - Čeka se početak utakmice.