MONTPELLIER PREGAZIO MARSEILLE: / St. Etienne i Angers odigrali ludu utakmicu sa 7 golova

Montpeiller već 11 kola ne zna za poraz

4.11.2018.
23:34

U derbiju 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Montpellier je pobijedio Marseille sa 3-0 skočivši na drugo mjesto Le Championnata.

Nakon prvog poluvremena u kojem su gosti promašili dva zicera, Montpellier je u nastavku u potpunosti nadigrao OM.

Junak utakmice Gaetan Laborde

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Gaetan Laborde (51, 62), a pogodak je postigao i Paul Lasne (70). Duje Ćaleta-Car je za OM zaigrao od 74. minute.

Bila je to treća uzastopna pobjeda Montpelliera koji već 11 kola ne zna za poraz, dok je Marseille upisao i treći poraz u nizu u svim natjecanjima.

Mateo Pavlović postigao pogodak i upisao asistenciju

St. Etienne je u 'ludoj' utakmici pobijedio Angers sa 4-3, a jedan od najbolji igrača u gostujućim redovima bio je hrvatski nogometaš Mateo Pavlović koji je postigao pogodak i upisao asistenciju. Gosti su vodili 1-0 i 3-2, no St Etienne je uspio izboriti pobjedu.

Angers je poveo u 24. minuti golom Matea Pavlovića nakon ubačaja iz kornera. St Etienne je okrenuo rezultat golovima Loisa Dionyja (26) i Mathieua Debuchyja (45+1), a u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Flavien Tait udarcem s ruba kaznenog prostora na Pavlovićevo dodavanje.

Nantes bez problema protiv fenjeraša

Gosti su bolje otvorili i nastavak i u 71. minuti je Stephane Bahoken zabio za 3-2. Izjednačio je Vincent Manceau gurnuvši loptu u 73. minuti u vlastitu mrežu, a pobjedu St Etienneu donio je Romain Hamouma u 87. minuti.

Nantes nije imao problema protiv 'fenjeraša' Guingampa pobijedivši sa 5-0. Golove za momčad Vahida Halilhodžića postigli su Emiliano Sala (43-11m, 83), Valentin Rongier (63), Abdoulaye Toure (70) i Andrei Girotto (78).

PSG vodi na ljestvici sa 12 pobjeda iz 12 susreta. Drugi je Montpellier sa 25 bodova koliko ima i Lille, ali uz slabiju razliku pogodaka.

REZULTATI Montpellier - Marseille 3-0 (Laborde 51, 62, Lasne 70) Nantes - Guingamp 5-0 (Sala 43-11m, 83 Rongier 63, Toure 70, Girotto 78) St Etienne - Angers 4-3 (Diony 26, Debuchy 45+1, Manceau 73-ag, Hamouma 89 / PAVLOVIĆ 24, Tait 45+4, Bahoken 71)

U subotu: Lyon - Bordeaux 1-1 (Aouar 45 / Cornelius 73) Nica - Amiens 1-0 (Gouano 39-ag) Strasbourg - Toulouse 1-1 (Mothiba 51 / Gradel 72) Caen - Rennes 1-2 (Crivelli 90 / Hunou 60, Sarr 69) Dijon - Nimes 0-4 (Bouanga 5, 65, Savanier 30, Briancon 87) Reims - Monaco 1-0 (Cafaro 24)

U petak: PSG - Lille 2-1 (Mbappe 70, Neymar 84 / Pepe 90+3-11m)