PROVUKLO SE ISPOD RADARA / Kovačić je baš nepravedno zanemaren. Modrićeva asistencija zasjenila nenormalno dobru utakmicu našeg Matea, evo što je sve napravio Realu

Kovačić je također upisao asistenciju i to samo nešto manje atraktivnu od Modrićeve

13.4.2022.
15:23

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije i ponajbolji igrač Real Madrida, Luka Modrić, ponovo je oduševio nogometni svijet svojim nestvarnim potezom, no usput je u potpunosti zasjenio fantastičan učinak svog suigrača iz reprezentacije, Matea Kovačića.

U uzvratnoj utakmici četvrtine finala Lige prvaka, Modrić je asistirao za prvi gol Reala i to lob-passom preko cijele obrane i još k tome vanjskom. Real je na kraju golom Karima Benzeme u produžecima smanjio na 2:3 i na kraju prošao ukupnim rezultatom 5:4, ali svi su nakon utakmice pričali samo o Modrićevim potezima s utakmice i to uglavnom samo o toj čudesnoj asistenciji vanjskom, a ispod radara se provukla maestralna partija Matea Kovačića u dresu Chelseaja.

DOKTORIRAO NOGOMET /

Nevjerojatno kako ovo nismo primijetili ranije. Pogledajte što je Modrić napravio sekundu prije nego što je lansirao brutalnu asistenciju vanjskom

Kovačić je također upisao asistenciju i to samo nešto manje atraktivnu od Modrićeve. Okomitim i pravovremenim dodavanjem pronašao je Timu Wernera koji je onda malo ispremiješao obranu Reala i probio vratara lijepim udarcem. Upravo je Kovina asistencija za treći gol Chelseaja donijela "Plavima" produžetke.

Asistenciju pogledajte OVDJE.

Kovačić je bio bolji

Međutim, to je bio tek mali djelić Kovačićeve igre protiv Reala, on je zaista napravio puno više nego što se moglo primijetiti. Kovačić je, zanimljivo, prema statistici bio bolji od Modrića. SofaScore je Modriću dala ocjenu 7.2, dok je Kovačić dobio znatno bolju 7.6.

Kova je odigrao 105 minuta, dok je Modrić igrao svih 120 minuta. U tom je periodu Kovačić imao čak 94 dodavanja i to od 98 ukupnih, što je brutalno visokih 96 posto. Imao je dva ključna dodavanja, dva driblinga, osam osvojenih duela, i čak 115 dodira s loptom. I dakako upisao je asistenciju.

Modrić je imao 65 uspješnih dodavanja, uzeo je sedam duela, namjestio jednu veliku priliku i oduzeo četiri lopte.