Pregled liga petice / Modrić spasio Real, Borussiji Dortmund 4:0 nedovoljno za pobjedu, Bayern izgubio

Koliko je Luka Modrić važan za Kraljevski klub još je jednom pokazao izborivši kazneni udarac za pobjedu svojeg kluba protiv Malage

25.11.2017.
21:32
Angel Rivero/UESyndication/PIXSELL

Nogometaši europskog i španjolskog prvaka Real Madrida teškom mukom su slavili u 13. kolu Primere na Bernabeu protiv Malage s 3-2.

Real je izbjegao novu blamažu na Bernabeu jer je 18-plasirana Malaga držala 2-2 sve do 75. minute kada je branič gostiju Luis Hernandez u kaznenom prostoru srušio Luku Modrića. Cristiano Ronaldo je loše izveo kazneni udarac, ali mu se lopta opet odbila na nogu i Real je slavio.

Karim Benzema (9) i Casemiro (21) su u prvom dijelu bili strijelci za Kraljevski klub, ali je žilava Malaga, koja je u 12 prethodnih kola postigla samo osam golova,  uspijevala dvaput izjednačiti preko Diega Rolana (18) i Gonzala Castra (58). Luka Modrić je ušao u igru u 62. minuti umjesto Isca.

Real je i dalje treći s 27 bodova, sedam manje od vodeće Barcelone te tri od Valencie.

U ranije odigranom susretu Eibar je slavio kod Alavesa s 2-1. Pogotke su za Eibar dali Jordan (33) i Charles (69), dok je počasni gol za Alaves djelo Burguia (90+1).

Chelsea se spašavao na Anfieldu, Tottenham kiksao

U derbiju 13. kola Premier lige Liverpool je u subotu na Anfieldu protiv Chelseaja odigrao 1-1.

Liverpool je poveo u 65. minuti pogotkom Mohameda Salaha, koji je vodeći strijelac lige sa deset golova. Remi Chelseaju donio je Brazilac Willian, koji je nakon nepune dvije minute na terenu prekrasnim lobom u 85. minuti pogodio za 1-1.  Hrvatski stoper Dejan Lovren nije bio u sastavu Liverpoola.

Manchester United je na Old Traffordu jedva dobio novaka u ligi Brighton & Hove Albion sa 1-0, i to autogolom Lewisa Dunka u 66. minuti.

Niti Tottenham se nije proslavio, jer je protiv West Bromwich Albiona, koji je blizu zone ispadanja, izvukao samo remi, 1-1. Početkom tjedna West Bromwich Albion je smijenio trenera Tonyja Pulisa, a ekipu je privremeno vodi njegov pomoćnik Gary Megson. I već u prvoj utakmici "šok terapija" je dala rezultata. West Bromwich Albion je poveo golom Salomona Rondona u 4. minuti, a izjednačenje Tottenhamu donio je Harry Kane u 74. minuti.  Kaneu je to bio deveti pogodak ove sezone u domaćem prvenstvu.

Dan ranije West Ham je kod kuće protiv Leicestera odigrao 1-1. Goste je u vodstvo doveo Albrighton (8), a na konačnih 1-1 je poravnao Kouyate (45). Ovim remijem West Ham je ostao u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 10 bodova.

Borussia Dortmund prosula vodstvo 4-0 u ruhrskom derbiju

Borussia Dortmund nije uspjela prekinuti crni niz u Bundesligi, koji traje skoro dva mjeseca. U ruhrskom derbiju na svom stadionu Borussia je nakon 25 minuta vodila 4-0 protiv Schalkea da bi na kraju završilo 4-4.

Za momčad iz Dortmunda odlično je krenulo i već u 12. minuti Aubameyang pogađa mrežu Schalkea. Šest minuta kasnije već je bilo 2-0 za Borussiju nakon autogola Stamboulija. Vrlo brzo pala su još dva gola, Mario Gotze zabija u 20. minuti, a Raphael Guerreiro u 25. za vodstvo 4-0.

No, u drugom poluvremenu potpuni preokret. Burgstaller u 61. i Amine Harit u 65. minuti uspijevaju smanjiti vodstvo Borussije, a potom "žuto-crni" ostaju s igračem manje jer je Aubameyang u 72. minuti dobio crveni karton.

Treći pogodak za Schalke postigao je Caligiuri u 86. minuti i samo je bilo pitanje kad će Borussia potonuti. To se i dogodilo u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, nakon kornera stoper Naldo je glavom pogodio za konačnih 4-4.

Borussia je posljednju pobjedu u Bundesligi ostvarila 30. rujna protiv Augsburga (2-1), a nakon toga su uslijedila četiri poraza i dva remija.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi Niko Kovač, je u 13. kolu na domaćem terenu protiv Bayer Leverkusena izgubio sa 0-1 golom Kevina Vollanda u 76. minuti.

Hrvatski napadač Ante Rebić, koji je za Eintracht odigrao cijeli susret, imao je nekoliko dobrih prigoda za pogodak. U 49. minuti Rebićev udarac u korner je izbio branič Leverkusena Jonathan Tah. A nakon kornera Rebić je ponovno bio u prilici, ali je njegov pokušaj glavom blokiran.  U 60. minuti Rebić je sa vrha kaznenog prostora gađao gornji desni kut, no vratar Leverkusena uspio je zaustaviti loptu. Ozlijeđeni Tin Jedvaj nije bio u sastavu Leverkusena.

Drugoplasirani Leipzig je svladao Werder sa 2-0, a strijelci su bili Naby Keita (34) i Bernardo (87).

Bayern izgubio od Borrusije Moenchengladbach

Vodeći Bayern je u subotu u 13. kolu. Bundeslige u gostima kod Borussije Moenchengladbach poražen sa 1-2.

Ekipa iz Moenchengladbacha vodila je sa 2-0 nakon prvog poluvremena golovima Thorgana Hazarda (39-PEN) i Matthiasa Gintera (44), a utješni pogodak za Bayern zabio je Arturo Vidal (74).

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi Niko Kovač, je na domaćem terenu protiv Bayer Leverkusena izgubio sa 0-1 golom Kevina Vollanda u 76. minuti.