DINAMO SLAVIO NA ISLANDU / Ivanušec i Oršić srušili Valur, Modri izborili drugo pretkolo Lige prvaka, već se zna s kim će igrati

Tekstualni prijenos utakmice između Valura i Dinama u 1. pretkolu Lige prvaka pratite na portalu Net.hr

13.7.2021.
20:51
Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatski nogometni prvak Dinamo plasirao se u 2. pretkolo Lige prvaka nakon što je u uzvratnom susretu prve runde natjecanja u Reykjaviku pobijedio Valur sa 2-0 potvrdivši 3-2 pobjedu iz prve utakmice.

DINAMOVI NAVIJAČI IZBAČENI SA STADIONA /

Boysi u potpunosti nadglasali domaće snage, ali je krajem prvog poluvremena uslijedio hladan tuš

Golove za "Modre" zabili su Luka Ivanušec u 31. minuti, te Mislav Oršić u 89. minuti.

Dinamo je prošlog tjedna u Zagrebu pobijedio sa 3-2 nakon što je imao 3-0 i kazneni udarac u 82. minuti kojeg Arijan Ademi nije realizirao nakon čega su gosti zabili dva gola u posljednjih pet minuta utakmice.

Bez panike

Ovoga puta "Modri" nisu dozvolili još jednu "dramu". Premda nisu briljirali, prolaz niti jednog trenutka nije bio upitan.

U drugom pretkolu Dinamo će igrati protiv ciparske Omonije. Prva utakmica je u Zagrebu idućeg tjedna, a uzvrat u Nikoziji.

Nakon što je u prvom susretu bio oslabljen neigranjem reprezentativaca, Damir Krznar nije želio ništa riskirati pa su od prve minute u sastavu bili Mislav Oršić, Bruno Petković i Luka Ivanušec. Zanimljivo, priliku je dobio i Švicarac Francois Moubandje, koji do sada nije bio u planovima "Modrih", a prošlu sezonu je proveo na posudbi u Alanyasporu.

Ivanušecova majstorija

Prvih pola sata prošlo je bez uzbuđenja, Dinamo je dominirao, ali nije bilo konkretnosti u završnicu. Prvu priliku Dinamo je imao u 29. minuti kada je s ruba kaznenog prostora pucao Petković, ali je islandski vratar obranio.

Samo dvije minute kasnije hrvatski prvak je poveo. Majer je uposlio Ivanušeca koji je kroz noge gurnuro loptu posljednjem igraču domaće obrane, a potom izašao sam pred Hannesa Halldorssona i mirno zabio.

Zagorac se istaknuo

U 36. minuti udarac je okušao Jakić, ali bez uspjeha. Isti je igrač zaprijetio i u 42. minuti, ovoga puta je pucao glavom, ali bez uspjeha.

Prvu pravu priliku Valur je imao u 50. minuti. Vall je primio loptu i malo iskosa pucao, ali neprecizno. U 67. minuti iz daljine je zaprijetio Heimisson, ali ravno u Dinamova vratara. Samo minutu kasnie Valur je imao najbolju priliku na utakmici. Sigurdsson je iz blizine puicao, no Zagorac je obranio.

Dinamov vratar se istaknuo i u 72. minuti kada je iz slobodnog udarca zaprijetio Kohler, ali je Zagorac sjajno obranio.

Sve dvojbe oko pitanja pobjendika razriješio je Oršić u 89. minuti nakon odličnog Kastratijeva dodavanja.

Liga prvaka, 1. pretkolo

Valur - Dinamo 0:2 (Ivanušec 31', Oršić 89') (2:5)

Reykjavik, stadion Hlídarendi, 22.00

Valur: Halldorsson; Vall, Christiansen, Hedlund, Saevarsson, Heimisson, Köhler, K. Sigurdsson, Tryggvason, Larusson, Hjaltisted

Dinamo: Zagorac, Moubandje, Teophille, Lauritsen, Stojanović, Ademi, Jakić, Oršić, Majer, Ivanušec, Petković

90' Gotova je utakmica, Dinamo se plasirao u drugo pretkolo Lige prvaka u kojemu će igrati sa ciparskom Omonijom.

89' GOOOOL Dinamo vodi 2:0! Zabio je Oršić s desetak metara nakon što mu je sjajno asistirao Kastrati.

82' Nakon ubačaja iz kuta lopta se odbijala u Dinamovom šesnaestercu i naposlijetku stigla do Tryggvasona koji puca, no obrana Modrih to blokira.

80' Puno je bolji Valur u nastavku, Modri su se povukli i izgledaju kao da samo čekaju kraj utakmice.

74' Gavranović je najviši u skoku nakon kornera, Halldorsson brani njegov udarac.

68' Velika šansa za Valur. Saevarsson je prošao po boku i ubacio u sredini, lopta je stigla do igrača Valura koji je bio nečuvan pred Zagorcem, koji puca, ali na sreću Modrih Majer blokira njegov udarac.

Valur - Dinamo

66' Prva obrana Zagorca. Iz daljine, s otprilke tridesset metara, pucao je Heimisson ravno u Dinamovog vratara.

60' Mišić je dobio žuti karton.

57' Opasan ubačaj Oršića prema Majeru, ali braniči Valura čiste opasnost pred svojim golom.

50' Napopasniji pokušaj Valura. Vall je prošao po lijevoj strani i pucao s desetak metara iskosa, ali to odlazi iznad gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45'+1' Gotovo je prvo poluvrijeme, Dinamo vodi 1:0.

45' Igrat će se još jedna minuta sudačke nadoknade.

40' Petković je prošao u šesnaesterac i pao nakon jednog duela. Dinamovci traže jedanaesterac, sudac je samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra dalje.

36' Jakić puca ravno u golmana Valura.

31' GOOOOL Dinamo vodi 1:0! Nakon kontranapada lopta je stigla do Ivanušeca koji krasno prolazi braniča Valura, ulazi u šesnaesterac i neobranjivo pogađa.

29' Najopasniji pokušaj Dinama. Petković je pucao s otprilike 18 metara, Halldorsson se ispružio i obranio.

28' Majer puca, ali pored gola.

27' Petković je ušao u kazneni prostor i pucao iz mrtvog kuta, Islanđani blokiraju u korner.

20' Modri nastavljaju dominirati i 'pletu mrežu' oko gola Valura, ali ne uspijevaju kreirati opasniju priliku.

16' Nogometaši Valura su pokušali nakon kornera. Najviši u skoku je bio Heimisson koji puca visoko iznad gola.

10' Prvi pokušaj Valura. Tryggvason je prošao po lijevoj strani i pokušao ubaciti u sredinu, a Lauritsen to blokira.

9' Dinamo je od početka utakmice zagospodario terenom, od Islanđana do sada nismo vidjeli ništa.

6' Prvi pokušaj Dinama. Oršić je pucao s dvadesetak metara, ali njegov udarac odlazi iznad gola.

1' Počela je utakmica.

______________________________________________________________________________

20.50 Stigli su sastavi, najveće iznenađenje kod Dinama je to što utakmicu počinje francuski bek Moubandje. Napad će predvoditi Petković, a Gavranović je na klupi.

____________________________________________________________________________

Nogometaši Dinama u ponedjeljak su otputovali u Reykjavík na uzvratnu utakmica 1. pretkola Lige prvaka protiv Valura, a trener Damir Krznar najavio je da će "modri" krenuti autoritativno, onako kako to Dinamu dolikuje.

"Krenut ćemo autoritativno, onako kako to Dinamu dolikuje. Momčad je raspoložena, željna nogometa i nadam se da će potvrditi ono što smo propustili u prvoj utakmici, a to je siguran prolaz u sljedeće pretkolo. Mislim da ćete se svi složiti s tim da je i u prvoj utakmici bila vidljiva razlika u kvaliteti, ali isto tako se pokazalo da momčadi koje pokažu veliko srce i nikad ne odustaju mogu nadoknaditi manjak u kvaliteti. To je Valur napravio u Zagrebu", izjavio je, kako prenosi internetski portal Dinama, trener Damir Krznar i dodao:

"Moramo uzvratu pristupiti studiozno, s velikom energijom i željom, onakvom kakvu je Valur pokazao u Zagrebu. U tom će slučaju naša kvaliteta doći do izražaja".

Nogometaši Dinama su u prvoj utakmici, prije pet dana, vodili 3-0 i imali su penal za povećanje vodstva, ali ga nisu iskoristili, a onda su u čudnoj završnici, u 88. i 89. minuti, primili dva gola pa sada na Islandu u uzvratnu utakmicu ulaze s minimalnom prednošću (3-2).

TV rijenos utakmice moguće je pratiti u programu Hrvatske nogometne televizije, a tekstualni prijenos szsreta možete pratiti na portalu Net.hr.