BRAVO, DEČKI / Mladi Vatreni odlično krenuli u kvalifikacije za Euro: Uvjerljivo slavili protiv Azerbejdžana

Iduća utakmica koju će odraditi mladi hrvatski nogometaši je gostovanje kod Finske u Oulu (7. rujna u 17 sati).

2.9.2021.
20:53
Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija pobijedila je na staru kvalifikacija za Europsko prvenstvo reprezentaciju Azerbejdžana 2:0. Golove su za mlade Vatrene u Velikoj Gorici zabili Luka Sučić i Roko Šimić.

Nije dugo trebalo da mladi hrvatski nogometaši zavladaju travnjakom. U 3. minuti Šimić je imao prvi pokušaj, dok je u 7. minuti Antonio Marin iz slobodnog udarca pogodio okvir vrata. No, uspješniji je po tom pitanju bio Luka Sučić, igrač Red Bull Salzburga, koji je u 10. minuti pogodio za 1:0. U svom reprezentativnom debiju Sučić je zabio iz slobodnog udarca, s 20-ak metara, uz pomoć živog zida.

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak pa je u 24. minuti za 2:0 pogodio Roko Šimić koji je proslijedio u mrežu loptu upućenu od Biuka.

HRVAT NA UDARU NAVIJAČA /

Indijci su sad već ljuti na Štimca, pokrenuta kampanja za njegov odlazak iz reprezentacije

Mogla je pobjeda biti i veća

Nakon drugog pogotka uslijedilo je razdoblje igre u kojem je Hrvatska U-21 držala loptu, ali je manje prijetila, dok je Azerbajdžan uglavnom bio nemoćan napraviti bilo što konkretno.

U drugom poluvremenu se nastavilo u ustaljenom ritmu. Hrvatska U-21 je imala posjed, ali su napadačke ambicije ipak splasnule. Najbliže pogotku bili su Marin u 57., Kačavenda u 72. i Vidović u 76. i 84. minuti, no sve do kraja je ostalo 2:0.

Hrvatska je igrala u sastavu: Pandur, B. Šutalo, J. Šutalo, Krizmanić, Čolina, Franjić (od 80. Liber), Sučić (od 68. Pršir), Marin (od 80. Bušnja), Kačavenda, Biuk (od 68. Vidović), Šimić (od 68. Ljubičić).

Na Europsko prvenstvo U-21 direktno će se plasirati devet pobjednika skupina kao i najbolja drugoplasirana reprezentacija. Preostalih osam drugoplasiranih momčadi igraju dodatne kvalifikacije za odlazak na Euro.