NIJE MU DUGO TREBALO / Messi osvojio prvi trofej u MLS-u i upisao se u povijest: Do sada dijelio prvo mjesto, a sada je na vrhu

Mnogi ga smatraju najboljim nogometašem u povijesti, a ovim uspjehom potvrđuje tu tvrdnju

20.8.2023.
8:58

Inter Miami, novi klub Lionela Messija, osvojio je Liga kup protiv Nashvillea u subotu nakon izvođenja jedanaesteraca jer je utakmica u regularnom dijelu završila neriješeno (11, 10-9).

POD ŠOKOM /

Dinamo se kasno u noći oglasio prvi put nakon drame u Ateni: 'Teško je pronaći prave riječi'

POD ŠOKOM /

Argentinski nogometaš je zabio svoj deseti gol u sedam utakmica otkako je došao u SAD. U 24. minuti zabio je za prednost floridske momčadi.  Međutim u drugom poluvremenu, napadač Nashvillea Fafa Picault izjednačio je za Nashville.

Leonardo Campana je nakon toga propustio priliku donijeti pobjedu i naslov Miamiju u regularnom vremenu i ishod su potom odlučili jedanaesterci.

Messi je otvorio sesiju uspješnim penalom, a isto je učinio i njegov bivši suigrač iz Barce, španjolski veznjak Sergio Busquets.

Pobjednika je odlučio dvoboj vratara. Golman momčadi s Floride Drake Callender zabio je, a zatim je obranio onaj svog kolege iz Nashvillea, Elliotta Panicca.

Ovaj Liga kup prvi je trofej za Messija s njegovim novim američkim klubom, a prvi za Inter Miami od njegovog osnivanja prije tri godine.

Messi je tako od danas nogometaš s najviše osvojenih trofeja u nogometnoj povijesti. Dosad je dijelio prvo mjesto s Danijem Alvesom s 43 osvojena trofeja, ali sada je osvajanjem Kupa s Inter Miamijem došao do svog 44. trofeja i sam izbio na vrh.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.