Messi i Alvarez srušili Kanadu, Argentina je u finalu Copa Americe

Argentinci će u igrati za titulu protiv boljeg iz dvoboja Urugvaja i Kolumbije

10.7.2024.
7:13

Argentina je prvi finalist Copa Americe. 'Gaučosi' su u noći s utorka na srijedu pobijedili Kanadu 2:0, a pogotke su postigli Julian Alvarez u 22. i Lionel Messi u 51. minuti.

'SVATKO TO MORA PROĆI' /

Gliha: 'Šeško je izgubio nogometnu nevinost. Treba mu skinuti kapu za sve. On je Messi 2'

Ovo je 30. finale Copa Americe za Argentince, u kojemu će braniti naslov prvaka protiv pobjednika drugog polufinala u kojemu se sastaju Urugvaj i Kolumbija.

Kanađani su pružili vrlo dobar otpor Argentincima i utakmica je većim dijelom bila izjednačena, a odlučila su dva trenutka - potez Alvareza kada je u 22. minuti zabio kroz noge kanadskog golmana za 1:0 i Messijev pogodak u 51. minuti, kada je Leo iz blizine skrenuo Fernandezov udarac u mrežu.

Bio je to 28. Messijev pogodak u posljednjih 25 utakmica za Argentinu i 109. ukupno, čime je na ljestvici najboljih strijelaca za reprezentaciju preskočio Iranca Alija Daeija koji ih je zabio 108. Više golova za reprezentaciju zabio je samo Cristiano Ronaldo - 130 u 212 utakmica.

Messi je postao prvi igrač koji je zabio na šest Copa America i s 14 golova drugi najbolji stijelac u povijesti turnira.

Zanimljivo, Argentina i Kanada su se sreli i na otvaranju ovog natjecanja 20. lipnja u Atlanti, a i tada je bilo 2-0 za Argentinu.