KAPA DO PODA, MAESTRO / Španjolci slave našeg Luku Modrića: 'Najbolji igrač Real Madrida, blistao je. Svi na terenu su ga osjetili..'

Real je iznenađujuće izgubio prvu utakmicu u 2022. godini od Getafea

2.1.2022.
18:11

Na otvaranju nove španjolske nogometne godine Getafe je šokirao Real Madrid pobijedivši sa 1-0 u susretu 19. kola Primere.

LUKA NIJE IMAO SREĆE /

Real kiksao kod davljenika: Modrić se vratio i pogodio vratnicu, pogledajte sjajan udarac hrvatskog virtuoza

Pogodak odluke zabio je Enes Unal u devetoj minuti susreta. Posljednji poraz u prvenstvu Real je doživio početkom listopada od Espanyola (1-2). Nakon toga je spojio osam pobjeda i dva remija.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić vratio se u sastav "Kraljevskog kluba" nakon što je zbog zaraze koronavirusom boravio u kućnoj izolaciji od 14. do 24. prosinca. Modrić je odigrao cijeli susret, a u 16. minuti je pogodio prečku.

Real je posljednji put izgubio prvu utakmicu na otvaranju godine, 7. siječnja 2007. od Deportivo La Corune (0-2). Dodajmo i kako je ovo bila tek prva pobjeda Getafea protiv Real Madrida u posljednjih 16 međusobnih susreta.

Modrić umalo zabio

Domaćin je poveo već u devetoj minuti, a pogodak je postigao Enes Unal. Realov stoper Eder Militao se nepotrebno poigravao na rubu kaznenog prostora, Unal mu je oteo loptu te zabio za 1-0, šokiravši "Kraljevski klub" u ranoj fazi susreta. Bio je to šesti pogodak 24-godišnjeg turskog napadača ove sezone.

Real je bio blizu izjednačenja već u 15. minuti, Luka Modrić je sjajno opalio, no David Sorija je odlično reagirao. Samo minutu kasnije ponovo je pucao Modrić. Sorija ovoga puta nije mogao ništa, no ispriječila se prečka.

'Blistao je'

Modrić je odigrao sjajnu utakmicu, a njegovu predstavu posebno je pohvalio list blizak Relu, madridska Marca.

"Bio je najbolji igrač Real Madrida. Bio je blizu gola za izjednačenje u dvije akcije sa svojim sjajnim udarcem. Luka je zablistao. U drugom poluvremenu je njegova igra u ofenzivi izgubila na težini i momčad je to osjetila", napisala je Marca.