'TOPNIČKI' POKUŠAJ / Marc-Andre ter Stegen nevjerojatno obranio Ivanu Rakitiću

Ivan Rakitić u 16. minuti sjajno je tukao, a Marc-Andre ter Stegen još bolje obranio

30.9.2023.
8:00

U derbiju osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je jučer na Olimpijskom stadionu pobijedila Sevillu sa 1-0 preuzevši barem privremeno vrh Primere, a jedan od najboljih igrača u Sevillinoj momčadi bio je Ivan Rakitić.

NOGOMETNI SPEKTAKL /

Ivan Rakitić s kapetanskom vrpcom oko ruke napadao 'svoju' Barcelonu: Legendarni kapetan Reala zabio autogol

Protiv kluba za koji je igrao od 2014. do 2020. godine i s kojim je osvojio 13 trofeja, među kojima i četiri ligaške titule i jednu u Ligi prvaka, Rakitić je djelovao raspoloženo kroz svih 90 minuta, a bio i blizu pogotka u 16. minuti. Prilikom jednog obečavajućeg napada za Andalužane, bivši slavni Vatreni fantastično je tukao s nekih 22 metra, ali Marc-Andre ter Stegen još je spektakularnije obranio topnički pokušaj Hrvata. Njemački vratar izašao je malo ispred vrata kako bi skratio kut lopti, a onda se poput mačke bacio u svoju lijevu stranu...

Ramosi Rakitić komuniciraju na terenu.

OVDJE pogledajte kako je to izgledalo.

Susret je odlučio autogol Sergija Ramosa u 76. minuti. Zanimljivo, ali Ramos je do tada bio jedan od boljih igrača u gostujućim redovima, no u 76. minuti jednostavno nije imao sreće. Ferran Torres je s lijeve strane ubacio na suprotnu stativu do Laminea Yamala koji je glavom spustio loptu pred gol, a Ramos je nes(p)retno zabio u vlastitu mreže.

Vrijedi spomenuti i kako je Sevilla bila korak do vodstva u 22. minuti kada je Joao Felix primio loptu u šesnaestercu i oštro pucao. Međutim, lopta je pogodila prečku.