Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić sjajno je otvorio novu bundesligašku sezonu. U 1.

25.8.2012.
17:04

Dogodilo se to u 59. minuti kada je dojučerašnji napadač Wolfsburga glavom pospremio jedan odbijanac nakon udarca Arjena Robbena.

Brzonogi Nizozemac pucao je svojom slabijom, desnom nogom, iskosa s desne strane, vratar novog prvoligaša Grün kratko je odbio loptu, a Mandžukić ju smireno iz blizine poslao u praznu mrežu. Bio mu je to četvrti gol u trećoj službenoj utakmici za Bavarce, nakon dvaju golova u DFB-Pokalu i jednog u Njemačkom superkupu.

Inače, prvi gol za Bayern zabio je u 43. minuti Thomas Müller, a treći Robben u 78. iskosa s lijeve strane nakon sretnog odbijanca jednog od obrambenih igrača Greuther Fürtha. Mandžukić je igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Claudio Pizarro.

Sjajan start u novu sezonu imala je Fortuna Düsseldorf koja je slavila 2:0 na gostovanju kod Augsburga dvama golovima Danija Schahina, dok je jedinu domaću pobjedu u dosad odigranim subotnjim utakmicama 1. kola ostvarila Borussia Mönchengladbach koja je s 2:1 slavila protiv Hoffenheima, a gol odluke iz sjajnog slobodnog udarca zabio je u 79. minuti Juan Arango.

U redovima poraženog sastava svih 90 minuta odigrao je Boris Vukčević.

U preostalim dvjema odigranim susretima Nürnberg je golom Hanne Balitscha slavio na gostovanju kod HSV-a 1:0, dok su Freiburg i Mainz remizirali 1:1.

Augsburg - Fortuna Düsseldorf 0:2 (Schahin 69, 79)

Freiburg - Mainz 1:1 (Kruse 49 / Ivanschitz 65-11m)

Greuther Fürth - Bayern 0:3 (Müller 43, Mandžukić 59, Robben 79)

HSV - Nürnberg 0:1 (Balitsch 68)

Borussia Mönchengladbach - Hoffenheim 2:1 (Hanke 33, Arango 79 / Firmino 67)