NOVI KIKS / Manchester United prokockao bodove kod kuće protiv Evertona, Liverpool zasad prvi na tablici

Bila je to već deveta uzastopna utakmica Uniteda na Old Traffordu na kojoj je primio barem jedan pogodak

2.10.2021.
15:43

U prvom susretu 7. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i Everton su na Old Traffordu odigrali 1:1.

Poveo je United u 43. minuti golom Anthonyja Martiala na dodavanje Brune Fernandesa kojem je to bila 20. asistencija u 58 ligaških nastupa. Sjajni Portugalac je zabio i 30 golova. Izjednačio je Andros Townsend u 65. minuti.

Gosti su bili korak do preokreta u 85. minuti, no pogodak Yerrjya Mine je poništen zbog zaleđa. Tom Davies je bio u odličnoj poziciji i sam je mogao pucati, no nesebično je dodao Mini koji je bio u minimalnom zaleđu.

ŠTO SE TU IZDOGAĐALO? /

Rebić je neki dan 'prijetio' suigraču, danas se ovaj pojavio s povezom na oku: 'Smirite se, riješili smo to'

Izjednačeni na ljestvici

Bila je to već deveta uzastopna utakmica Uniteda na Old Traffordu na kojoj je primio barem jedan pogodak, a duži niz "Crveni vragovi" imali su tek 1971. godine kada su na 10 susreta u nizu primili gol na svom stadionu.

United i Everton sada imaju po 14 bodova na drugom, odnosno trećem mjestu, iz vodećeg Liverpoola s istim brojem bodova, ali boljom gol razlikom i utakmicom manje.

S bodom zaostatka slijede još tri momčadi, Manchester City, Chelsea i Brighton, a sve tri imaju i utakmicu manje.