MUNJEVITI PROTUNAPAD U 94. MINUTI: / Ovo je pogodak koji je gurnuo Portugalce na Hrvatsku

22.6.2016.
20:43
AFP, MARTIN BUREAU

Mađarska i Portugal su u Lyonu odigrale neodlučeno 3-3, a u trenucima kad je završila ta utakmica, u Parizu je još uvijek bilo 1-1. U takvoj bi situaciji na drugom mjestu u skupini završili Portugalci, a na trećem Islanđani.

Island na Englesku

No, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade na Stade de Franceu izabranici Larsa Lagerbäcka i Heimira Hallgrimssona povukli su kontru, Theodor Elmar Bjarnason je ubacio s desne strane, a Arnor Ingvi Traustason s ruba peterca poslao loptu u mrežu za pobjedu Islanda. Preokrenulo je to stanje na ljestvici i gurnulo Portugal na treće mjesto, a samim time i na Hrvatsku u osmini finala. Islanđani će, pak, za plasman u četvrtfinalče igrati protiv Engleske.

Od svih suparnika koje je Hrvatska mogla dobiti, stigao joj je vjerojatno najteži, ali nema potrebe za defetizam. Vatreni su pokazali sjajnu igru u dosadašnjim utakmicama i bit će favoriti i u subotu u 21 sat u Lensu.