Modrić dobio još jedno priznanje, pazite po čemu je bolji od svih igrača Real Madrida

Modrić je prošle godine zbog ozljeda propustio samo četiri utakmice

16.2.2023.
10:45

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić bio je strijelac četvrtog pogotka za madridski Real koji je u srijedu u posljednjoj utakmici 21. kola španjolskog prvenstva kao domaćin svladao Elche s 4-0 (3-0).

PREJAK JE NAŠ LUKA /

Stigao odgovor na pitanje koje zanima sve Hrvate: Zašto Ancelotti ostavlja Modrića na klupi?

Modrić, koji je ušao u igru u 68. minuti, sjajnim je udarcem sa 16 metara u 80. minuti pogodio sam gornji desni kut suparničkog gola. Bio je to četvrti prvenstveni pogodak Modrića ove sezone.

Modrić je zbog tog krasnog pogotka, ali i cjelokupnog nastupa, zaradio pohvale navijača, suigrača, nogometnih legendi i svog trenera Carla Ancelottija koji je rekao da se Luka vratio pomalo iscrpljen sa Svjetskog prvenstva pa da tek treba doći u optimalnu formu.

"Meni je jako važan, a vjerujem i ostalima", rekao je Ancelotti na konferenciji za medije u srijedu navečer. "Sada su svi važni pa ne mogu uvijek iste igrače stavljati u početnu postavu. Moram ih rotirati. Kroos je ranije ušao s klupe pa zabio, a danas je to isto učinio Modrić. Sposobni su, dakle, zabijati i kada ulaze s klupe za pričuve. Ne znam hoće li se oni složiti s time, ali statistika tako pokazuje", dodao je.

Na dan utakmice s Elcheom Modriću je uručeno i još jedno, posebno, priznanje - proglašen je najzdravijim nogometašem Reala u 2022. godini.

Modrić je prošle godine zbog ozljede propustio samo četiri utakmice i dobio je najviše glasova navijača  u inicijativi koju je klub razvio u sa svojim zdravstvenim djelatnicima, Sanitasom.