PREGLED NAJJAČIH LIGA / Lyon pobijedio bez Lovrena u momčadi, Pongračić dobio crveni u porazu od Torina

Pregled najjačih liga i početak nogometnog vikenda

16.2.2024.
23:18

Nogometaši Torina, koje s klupe vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, u prvoj su utakmici 25. kola talijanskog prvenstva na svom terenu svladali Lecce sa 2-0 (0-0).

BIZARNO. ZBOGOM PAMETI /

Komedija u susjedstvu: Lider vodio 2-0 i 3-1, a onda je njihov golman doživio pomračenje uma

Domaće je u prednost preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora početkom nastavka doveo Bellanova (50), a pobjedu je potvrdio Zapata (81) udarcem glavom nakon kornera.

Nikola Vlašić igrao je za Torino do 62. minute, dok je Marin Pongračić u dresu Leccea u 70. minuti isključen nakon drugog žutog kartona.

U drugoj utakmici Serie A Inter je s 4-0 deklasirao Salernitanu i još se više odvojio na vodećoj poziciji.

Nogometaši Lyona minimalnom su slavili protiv drugoplasirane momčadi Ligue 1, Nice. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Mangala u 22. minuti, a Duje Ćaleta-Car odigrao je svih 90 minuta u redovima domaćina. Dejan Lovren nije nastupio.

Villarreal i Getafe podijelili su bodove u susretu 25. kola La Lige. Srpski internacionalac Maksimović zabio je za goste, dok je konačnih 1-1 postavio Alberto Moreno.

U prvoj utakmici 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva Werder iz Bremena je kao gost svladao Koeln sa 1-0 (0-0).

Strijelac jedinog gola za treću uzastopnu gostujuću pobjedu Werdera postigao je Njinmah (70) koji je uz veliku dozu sreće u mrežu proslijedio ubačaj Weisera.

Ovom pobjedom Werder je skočio na sedmo mjesto ljestvice sa 29 bodova, dok je Koeln ostao 16. sa 16 bodova, pet manje od 15. Uniona iz Berlina koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u ligi.