LOVREN NAKON BURNE NOĆI OBJAVIO PORUKU KOJA DIRA RAVNO U SRCE: / 'Sretan, ali u isto vrijeme i tužan jer oni više nisu s nama'

Posljednji naslov Liverpool je osvojio u sezoni 1989-90. pod trenerskom palicom svoje igračke legende Kennyja Dalglisha

26.6.2020.
14:25

Dan nakon burne i neprospavane noći Dejan Lovren oglasio se na Twitteru i gdje je napisao poruku koja dira ravno u srce. Sjetio se on nakon što je Liverpool matematički osigurao prvi naslov prvaka nakon 30 godina nekih bliskih ljudi koji više nisu s nama.

NAVIJAČI NAPALI LOVRENA ZBOG PORUKE NA POLUVREMENU: /

Vatrenom ovo nije trebalo: 'Izbriši to odmah'; ubrzo im odgovorio

“Teško je opisati koliko sam sretan, ali u isto vrijeme i tužan jer znam da bi neki ljudi željeli vidjeti kako podižemo trofej. Na nesreću, oni više nisu tu s nama. Izgubio sam neke drage ljude koje poznajem i znam da nas gledate odozgo s velikim osmjehom i ponosom na ono što smo zajedno postigli. Ovo je za vas”, poručio je emotivni Lovren.

Liverpool je sa 86 bodova ostao 23 boda ispred branitelja naslova Manchester Cityja, čime je i teoretski osigurao svoj prvi naslov prvaka otkako je osnovana Premier liga (1992.). 'Crveni' su posljednji naslov osvojili davne 1990. godine, a od tada su pet puta završavali prvenstvenu utrku na drugom mjestu.

Najbliže su naslovu bili prošle sezone, kad su pod vodstvom sadašnjeg trenera Juergena Kloppa ostali bez trofeja, iako su skupili čak 97 bodova, samo jedan manje od Guardiolinog Cityja. Ni godinu dana poslije, Liverpool se vratio još snažniji te je nakon prošlogodišnjeg osvajanja Lige prvaka, konačno osvojio i taj dugo očekivani trofej u domaćem prvenstvu.

A unatoč apelima da se suzdrže od proslave u velikim skupinama zbog epidemije koronavirusa, tisuće navijača Liverpoola okupilo se noćas ispred stadiona Anfield da bi proslavili naslov prvaka Engleske koji su čekali 30 godina. Mnogi su došli s maskama na licu, glasno se pjevalo, a nebo je pocrvenilo od brojnih baklji.