RUTINIRANO / Loše vijesti za navijače Hajduka i Dinama: Rijeka slavila u baroknom gradu bez ključnih igrača

Nogometaši Rijeke uspješno su obavili zahtjevno gostovanje kod Varaždina gdje su, u sklopu 16. kola HNL-a, slavili s 2-0 (1-0).

25.11.2023.
17:01

Prvi pogodak za Rijeku postigao je Emmanuel Banda u 13. minuti, dok je početkom drugog poluvremena, u 53. minuti, Luka Škaričić pogodio vlastitu mrežu za konačnih 2-0. Inače, Rijeka je na ovom gostovanju morala igrati bez dvojice svojih najboljih igrača, hrvatskih reprezentativaca Marka Pjace i Marca Pašalića.

DINAMO-OSIJEK 2:1 /

Kakav triler u samoj završnici, Dinamo u sudačkoj nadoknadi zabio za pobjedu: Bivši kapetan Hajduka promašio za izjednačenje

Vrlo brzo je Rijeka došla do prednosti. Povela je u 13. minuti nakon što je odlično asistirao Fruk, a iz blizine je precizan bio Banda za vodstvo gostiju. Bila je to ujedno već osma prvenstvena asistencija Fruka koji je u tom segmentu najbolji igrač HNL-a.

Samo dvije minute kasnije moglo je odmah biti 2-0 za Rijeku, no gromoviti udarac Čabraje iz slobodnog udarca, s 30 metara, odsjeo je na vratnici. Na odbijenu je loptu natrčao Ivanović, ali Varaždin se ipak spasio.

Autogol

Uz vodstvo Rijeka je nastavila napadati i mučiti domaćina. U 20. minuti pored vratnice je pucao Fruk, dok je u 27. za goste pokušao Ivanović. Prvu pravu šansu varaždinski nogometaši su složili u 28. minuti, no završnica Šege je bila vrlo loša.

U prvom dijelu još se jednom uzdrmao domaći okvir vrata. U 35. minuti, nakon odlične solo akcije, Ivanović je pogodio vratnicu.

Drugo poluvrijeme počelo je solidnom šansom Varaždina, ali inače aktivni Drožđek nije pucao najbolje. Kada već riječki nogometaši tijekom prvog dijela nisu uspjeli zabiti drugi pogodak, u tome im je u 53. minuti pomogao domaći igrač Škaričić koji je atraktivno glavom zabio autogol za 2-0 Rijeke.

Taj pogodak je dodatno slomio ambicije Varaždina koji je i dotad bio u podređenom položaju u odnosu na mnogo razigranijeg suparnika. Rijeka je do kraja rutinski sačuvala dva gola prednosti i tri boda s kojima se približila vodećem Hajduku.

Svjetsko rukometno prvenstvo za žene ekskluzivno od 29. studenoga gledajte na VOYO