SJAJNA UTAKMICA / Leicester preokretom u posljednjim trenucima stigao do pobjede: Imamo prvog polufinalista Konferencijske lige

14.4.2022.
20:48

Preokretom u Eindhovenu protiv PSV-a i pobjedom 2-1 nogometaši Leicestera kao prvi su se plasirali u polufinale Konferencijske lige.

TEŠKI DANI /

Nastavlja se udar britanske vlade na Chelsea: Ispali od Reala, a sada im se u problemu našao vrlo bitan čovjek

Nakon što je prva utakmica završila bez golova, u uzvratu je PSV kao domaćin poveo u 27. minuti. Strijelac je bio Izraelac Eran Zahavi koji je spretno, potpuno iskosa, pogodio suparničku mrežu.

Sve do završnice PSV je čuvao prednost i plasman u polufinale, ali onda se dogodio potpuni preokret. U 77. minuti je Ayoze Perez sjajno prevario suparničkog igrača i idealno uposlio Maddisona koji pogađa za izjednačenje na 1-1, a u 88. minuti gosti su kreirali preokret. Portugalac Ricardo Pereira je tada pogodio za 2-1 i prvo europsko polufinale Leicestera, u nekom natjecanju, u klupskoj povijesti.

U nastavku večeri uzvratne će utakmice četvrtfinala odigrati Roma - Bodo (prva utakmica 1-2), PAOK - Marseille (1-2) i Slavia Prag - Feyenoord (3-3).