LEGENDARNI TALIJANI STALI U OBRANU VATRENOG: / Pogledajte što im je zasmetalo; 'Perišić nije ništa napravio...'

Inter je pogodak za konačnih 3:2 postigao iz jedanaesterca koji je dosuđen nakon što su Cuardado i Perišić bili u kontaktu u šesnaestercu Intera

16.5.2021.
9:03
Profimedia, Jonathan Moscrop / Sportimage

Nogometaši Juventusa u subotu su u 37. kolu Serie A svladali Inter s 3-2, u dvoboju starog i novog prvaka Italije, čime su povećali svoje izglede za plasman u Ligu prvaka.

JEDNA OD NAJLUĐIH UTAKMICA OVE SEZONE: /

Juve u velikoj golijadi svladao Inter, Brozović dobio crveni, dosuđena čak tri penala

Juventus je poveo pogotkom Cristiana Ronalda u 24. minuti. Handanović mu je obranio udarac s bijele točke, ali je Portugalac bio na odbijenoj lopti i ispravio propušteno. Jedanaesterac je dosuđen i na drugoj strani, a u 35. minuti ga je u izjednačenje na 1-1 pretvorio Romelu Lukaku. U završnim sekundama prvog dijela Juan Cuadrado je preciznim udarcem ponovno donio vodstvo domaćinu.

Juventus je od 55. minute igrao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Betancur i odlučio se braniti. No, njegovi su igrači još dvaput zatresli mrežu i u nastavku utakmice.

Prestroga odluka?

U 83. minuti je Chiellini bio u srazu s Lukakuom kad se od njega lopta odbila u Juventusovu mrežu za izjednačenje na 2-2. No, pet minuta poslije Cuadrado je u kontaktu s Ivanom Perišićem zaradio kazneni udarac i sam ga pretvorio u konačnih 3-2.

OVDJE možete pogledati duel Perišića i Cuardada.

Legendarni talijanski nogometaši, a sada stručni komentatori Sky Sports Italije, Alessandro Del Piero i Alessandro Costacurta, smatraju da je jedanaesterac iz kojega je Juve zabio za 3:2 bio prestrogo dosuđen.

"To po meni nije bio jedanaesterac. Postojao je kontakt, ali mislim da ga je Cuardado tražio. Ne razumijem zašto mu je noga bila u tom položaju, mislim da je to namjerno napravio", prokomentirao je Costacurta, a Del Piero razmišlja na sličan način.

"Perišić nije napravio ništa kako bi faulirao Cuardada, samo je stajao. Suci bi nam trebali objasniti što su vidjeli. Mislim da su svi jedanaesterci pogrešno dosuđeni", poručio je Del Piero.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.