AKO SE PO JUTRU DAN POZNAJE / Rendulićev Zrinjski startao gostujućom pobjedom u kvalifikacijama za Ligu prvaka

'Plemići' uspješni u Jerevanu

11.7.2023.
22:13
Marko Prpić/PIXSELL

Ako se po jutru dan poznaje, onda je pred Krunoslavom Rendulićem nova uspješna sezona na klupi Zrinjskog.

HIT TRENER ZA NET.HR /

'U Mostaru nisam osjetio podjelu na Hrvate i muslimane, ali jesam na Zrinjski i Velež, a jedna stvar u gradu mi se posebno sviđa'

Nogometaši BiH prvaka otvorili su kvalifikacije za Ligu prvaka gostujućom 1-0 pobjedom protiv armenskog prvaka Urartua. To je dobra stvar za Rendulićeve jurišnike koji žele nešto veliko ostvariti u Europi, odnosno napraviti korak dalje. Pobjeda je, doduše, izborena teško i priča nije gotova - slijedi uzvrat u Mostaru.

Zrinjski, aktualni osvajač dvostruke krune u BiH, do pobjede u Jerevanu stigao je danas golom Mateja Senića u 89. minuti.

Zvonimir Kožulj je ubacio iz kornera, a Senić je glavom matirao golmana Urartua.

"Plemići" se tako u Mostar vraćaju s golom prednosti, a uzvrat je za sedam dana pod Bijelim brijegom.

Za Zrinjski su nastupila osmorica hrvatskih nogometaša. Branio je Marko Marić, Dario Čanađija je igrao cijeli susret, Mario Tičinović i Antonio Ivančić su igrali do 81. minute, Luka Marin i strijelac Matej Senić do sudačke nadoknade, Matija Malekinušić je igrao prvo poluvrijeme, a Mario Ćuže umjesto njega u nastavku.

Pobjednik ovog para u 2. pretkolu Lige prvaka igrat će protiv boljeg iz sudara Slovan Bratislava (Slovačka) - Hesperange (Malta).