Stuttgart iznenadio Bayern / Kramarić promašio penal, pa nakon toga zabio u pobjedi Hoffenhaima: Josip Brekalo asistirao za gol Wolfsburg

Hoffenheim je kao domaćin svladao Mainz 4-1, a važan trenutak dogodio se u 41. minuti kada je isključen gostujući igrač Hack

10.9.2022.
17:54

Nogometaši Wolfsburga, koje vodi hrvatski strateg Niko Kovač, u 6. kolu Bundeslige upisali su premijernu pobjedu, svladali su u gostima Eintracht 1-0.

Brekalo igrao do 89.

Gol odluke dao je u 60. minuti Francuz Lacorix na asistenciju Josipa Brekala koji je igrao do 89. minute za Wolfsburg. U momčadi Nike Kovača do 64. minute je igrao Bartol Franjić. Prije ove pobjede Wolfsburg je imao na kontu dva remija i tri poraza. Čitavu je utakmicu za domaćina odradio Kristijan Jakić.

Hoffenheim je kao domaćin svladao Mainz 4-1, a važan trenutak dogodio se u 41. minuti kada je isključen gostujući igrač Hack. U 44. minuti za Hoffenheim nije jedanaesterac realizirao hrvatski nogometaš Andrej Kramarić, ali se iskupio u 53. kada je zabio prvi gol na susretu, odnosno, svoj drugi ligaški ove sezone. Nakon toga je Hoffenheim lakoćom slomio suparnika golovima Proemela, Dabbura (koji je Kramarića zamijenio u 70. minuti) i Kaderabeka.

Rose imao uspješnu premijeru

Marco Rose imao je uspješnu premijeru na trenerskoj klupi Leipziga koji je pred svojim navijačima svladalo dortmundsku Borussiju s 3-0. Za prvi pogodak zaslužna je bila mađarska veza u Leipzigu. U šestoj minuti Szoboszlai je asistirao, a Orban pogodio za 1-0, dok je Szoboszlai na samom kraju prvog dijela povećao na 2-0 sjajnim udarcem.

Sve je bilo gotovo u 84. minuti kada je Haidara pogodio za 3-0 čime je Leipzig upisao tek drugu pobjedu u sezoni, a Borussia (D) drugi poraz. Hrvatski nogometaš Joško Gvardiol za Leipzig je igrao od 77. minute.

SJAJNA IGRA U BUNDESLIGI /

Kramarić zabio u velikoj pobjedi protiv Bayera. Kovač opet kiksao, Werder izveo čudesan preokret

Stuttgart iznenadio Bayern na Allianz Areni

Stuttgart je iznenadio Bayern na Allianz Areni te je prvaku otkinuo jedan bod (2-2). Domaći navijači su rashlađeni u 92. minuti kada je jedanaesterac za podjelu bodova realizirao Guirassy. Inače, Bayern je dva puta vodio, a prvi pogodak je za Bavarce dao 17-godišnji Francuz Matthys Tel čime je postao najmlađi strijelac u povijesti Bayerna, u Bundesligi. Time je Bayern upisao treći ligaški remi u nizu, a Stuttgart već peti remi.

Josip Stanišić je za Bayern igrao od 61. minute, dok je za goste cijelu utakmicu odigrao Borna Sosa.

Filip Uremović i Ivan Šunjić bili su cijelo vrijeme na terenu za Herthu koja je u Berlinu odigrala 2-2 protiv Bayera iz Leverkusena.

U nedjelju su na rasporedu dvije posljednje utakmica kola, Koeln protiv Union Berlina te Freiburg protiv Borussije (M).

Bundesliga, 6. kolo:

Bayern - Stuttgart 2-2 (Tel 36, Musiala 60 / Fuehrich 57, Guirassy 90+2-11m)

Leipzig - Borussia (D) 3-0 (Orban 6, Szoboszlai 45, Haidara 84)

Hoffenheim - Mainz 4-1 (Kramarić 53, Proemel 69, Dabbur 80, Kaderabek 90+2 / Kohr 83)

Eintracht - Wolfsburg 0-1 (Lacroix 60)

Hertha - Bayer 2-2 (Serdar 55, Richter 74 / Demirbay 49, Schick 79)