KRALJEVI SLAVILI NA VRUĆEM GOSTOVANJU: / Fantastičan gol Realova dragulja, Kovačić odigrao cijelu utakmicu

Europski prvak Real Madrid na odličan je način otvorio novu sezonu španjolskog prvenstva. Na teškom gostovanju kod Real Sociedada Kraljevski klub je slavio s 3-0.

21.8.2016.
22:15
AFP, ANDER GILLENEA

Vruće gostovanje u Baskiji nikad nije bilo lako momčadi iz glavnog španjolskog grada, ali ovaj put je Real Madrid rutinski došao do pobjede i to bez ozlijeđenih Ronalda, Benzeme i Pepea, kao i bez našeg Luke Modrića koji je odrađivao suspenziju zbog akumuliranih pet žutih kartona. Sve to nije smetalo Zidaneovoj momčadi koja je glavninu posla obavila u prvom poluvremenu.

Zidane vjeruje Kovačiću

Već u drugoj minuti Dani Carvajal je nabacio s desne strane, a Gareth Bale glavom pogodio za vodstvo Madriđana. U 40. minuti je sjajnim pogotkom prednost gostiju povećao Marco Asensio u svojoj prvoj utakmici za Real u Primeri. Dvadesetogodišnjak je fantastično primio dugu loptu koju mu je uputio Varane, a onda još ljepše lobom svladao domaćeg vratara Rullija.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Bale je svojim drugim pogotkom potvrdio trijumf. Real je tako došao do prva tri boda te krenuo u utrku s Barcelonom koja je u subotu kod kuće deklasirala Betis sa 6-2. Umjesto Modrića, mjesto u veznom redu je zauzeo Mateo Kovačić koji je ostao na travnjaku svih 90 minuta. Iako se nagađalo da će ovo ljeto otići iz Madrida, trener Zidane očito mu sve više vjeruje.